Němci považují 4. červenec za šťastné datum

ČTK
3. 7. 2006 11:24
Němci se před úterním semifinále s Itálií podívali do fotbalové historie, co pro ně znamená 4. červenec. A výsledek berou jako dobré znamení.

Právě na toto datum totiž připadlo v roce 1954 finále mistrovství světa, v němž jejich tým porazil Maďarsko 3:2 a získal první světový titul. Přesně o 36 let později hráli v semifinále světového šampionátu s Anglií a zase to bylo šťastné datum, protože postoupili na penalty. Ale úplně jednoznačné to s tím 4. červencem není. Alespoň v roce 1998 to nefungovalo, protože Němci dostali tři góly od Chorvatů a jeli domů. Italové se magickým významem 4. července nijak nezabývají. Toho dne ještě nikdy žádný zápas nehráli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy