Němci mají smůlu: Chobotnice Paul věří v postup Španělů

Sport Sport, Red Spo
6. 7. 2010 13:30
Slavná chobotnice zvolila misku se španělskou vlajkou

Oberhausen - Přála jim proti Anglii i proti Argentině. Teď se ale chobotnice Paul otočila k fotbalovému Německu zády.

Respektive při tradiční věštbě před středečním semifinálovým zápasem na mistrovství světa si bez výrazného váhání zvolila potravu z misky, která byla označena španělskou národní vlajkou.

Podívejte se také: Video: Chobotnice Paul předpovídá výsledky MS ve fotbale

A to by podle ní mělo i znamenat, že příští vzájemný zápas vyhrají svěřenci Vicente Del Bosqueho.

Slavný živočich z akvária Mořský svět v Oberhausenu má zatím ve svých volbách na MS stoprocentní úspěšnost. Jak v osmifinále, tak i čtvrtfinále se přiklonil vždy na německou stranu.

Do třetice ale už zvolil jinak a podle tohoto rozhodnutí by se tým Joachima Löwa neměl do finále podívat.

Fanoušci tak mohou nyní jen doufat, že Paulova úspěšná série z MS skončí. Uklidňují se i faktem, že na Euru před dvěma lety chobotnice také chybovala, když před finále zvolila německou misku. Tehdy ale vyhráli díky brance Fernanda Torrese Španělé.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy