reklama
 
 

Nejsme favorité. A to nám může vyhovovat, říká Beránek

11. 6. 2008 14:30
Bývalý reprezentační asistent chválí českou defenzivu

Ženeva - Po prvním zápase, ve kterém nikterak neoslnili, ale vyhráli, čeká české fotbalisty na mistrovství Evropy celek Portugalska.

Redakce Aktuálně.cz se zeptala bývalého reprezentačního asistenta Miroslava Beránka, jaká pozitiva i negativa zatím na české hře vidí, a co očekává od zápasu s „Evropskými Brazilci".

Ten viděl stejně jako většina fotbalových expertů i fanoušků hlavní nedostatky v ofenzivě, naopak pochválil hru české obrany.

Čtěte také:
Češi jdou na Portugalce chytrostí. Zajistí si postup?
Portugalci chystají útočnou smršť. Ale bojí se Kollera

„Se Švýcarskem jsme zahráli slušně v defenzivě, která byla dobře organizovaná. Propadlo jen několik míčů a ty pochytal spolehlivý Petr Čech," pochválil obrannou práci v úvodním zápase jednapadesátiletý kouč.

Fotoblog Edvarda Kožušníka z Ženevy:
Jak to žilo mezi našimi fanoušky před zápasem

„Na této taktice je ostatně hra současného kádru reprezentace postavena," doplnil Beránek.

Podobně kvalitní výkon směrem dozadu bude jistě nutností a předpokladem úspěchu také proti Portugalcům v sestavě s ofenzivními esy Ronaldem, Simaem či Nuno Gomesem, které ze středu zálohy podporuje Deco. 

V zápase s domácími Švýcary skórovali Češi ze své jediné vážnější šance, když se prosadil ostravský Václav Svěrkoš. „Byli jsme maximálně produktivní, prakticky z jedné střely na bránu jsme dali vítězný gól," souhlasí současný trenér arabského klubu Al Wasl.

Ofenzivní hru je třeba podle něj výrazně vylepšit. Nedostatečná byla zejména podpora Jana Kollera ze záložní řady.

Proti favoritovům můžeme uspět

„Myslím, že hráči to viděli sami, a z utkání si něco odnesli," domnívá se bývalý pomocník Karla Brücknera, který u české reprezentace strávil čtyři roky, než ho po mistrovství světa v Německu vystřídal Petr Rada.

Favoritem středečního duelu i celé skupiny jsou Portugalci, Beránek přesto věří, že čeští fotbalisté mohou uspět.

„Naši budou mít před zápasem lepší pozici, nejsou totiž v roli favorita. Navíc výsledek z prvního utkání se Švýcarskem nám může dodat potřebné sebevědomí," myslí si vítěz maďarské ligy s Debrecínem.

Reprezentační lodivod Brückner avizoval také některé změny v české sestavě, jak by je viděl jeho dlouholetý asistent?

„Pravou stranu hřiště by mohl posílit Pospěch a před ním hrát Vlček, Sionko by se tím pádem posunul doleva. Ve středu pole bych pak viděl Galáska, Poláka a Plašila," nastínil složení zálohy Miroslav Beránek. V útoku pak čeká na hřišti znovu Kollera.

A jak na největší hvězdu Portugalců Cristiana Ronalda? „Naši hráči ho budou muset zdvojovat, je to jeden z nejlepších fotbalistů světa," uzavřel jednapadesátiletý trenér.

autor: Jiří Šidliák | 11. 6. 2008 14:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama