Turín - Český fotbalista Pavel Nedvěd se s Juventusem v sobotu vrátí do první italské ligy. Před premiérou proti Livornu je opora "bianconeri" optimistická, i když ještě cítí únavu z nezvyklé letní přípravy.
V jednom z posledních testů před startem Serie A jeho tým prohrál v Berlusconiho poháru s AC Milán a ani ostatní výsledky v přípravě neměl jeho tým zrovna oslnivé. Před startem ligy si Nedvěd pochvaluje letní přípravu pod novým koučem Ranierim.
"Cítím se hodně dobře. Podobnou přípravu jsem absolvoval poprvé a moc se mi zamlouvala. Věřím, že koučova filosofie je správná. Neběhali jsme dlouhé úseky, ale více jsem pracovali v laktátovém režimu," uvedl na oficiálních stránkách Juventusu Nedvěd.
- Nedvěd na dřevařské firmě hodně prodělal Čtěte ZDE
- Nedvěd nekončí, pokračuje v Juventusu. Čtěte ZDE
- Buffon: Nikdy jsem nechtěl z Juventusu pryč. Čtěte ZDE
"Teď čekám, jak se vše promítne do výsledků. Nohy ještě nejsou připravené, ale věřím, že jakmile se dostaneme do ideální kondice, vydrží nám hodně dlouho," dodal rodák ze Skalné u Chebu.
Mladí a nováčci zapadli dobře
Fanoušci v Itálii jsou zvědaví, jak si italský velkoklub povede po návratu do nejvyšší soutěže. Zda se ihned zapojí do bojů o titul, či nikoliv. Část fanoušků neuspokojila přestupová politika klubu. Na stadion Delle Alpi přišli kromě mladých hráčů také zvučné posily jako Zdeněk Grygera, Hasan Salihamidžič a Vincenzo Iaquinta.
"Musíme se ještě zlepšit. Porovnáváme se silnými kluby, ale ty mají v mužstvu hráče, kteří se již velmi dobře znají, jsou sehraní, zatímco my potřebujeme trochu více času. Jsme však dobrý tým a na našich cílech se ani po předsezónních porážkách nic nemění," hlásí záložník Juventusu.
Podle jeho slov by byl spokojený, kdyby se tým dostal během jedno či dvou měsíců do ideální formy. Zároveň ví, že hlavní odpovědnost bude na něm a dalších zkušených hráčích Juventusu, byť nováčci a mladíci v týmu si údajně nevedou zle.
"Zapadli do mužstva dobře. Když já jsem šel do Itálie, trvalo mi šest měsíců, než jsem se dostal na úroveň spoluhráčů. Hra je rychlejší, na hřišti je méně prostoru, na hráče je větší tlak. Ale i přes všechny problémy, s nimiž se musíme vypořádat věřím, že budeme mít dobré výsledky," doufá držitel Zlatého míče.
Hlavně se fotbalem bavit
Sám Pavel Nedvěd, jenž už zvažoval konec kariéry, se chce v nadcházející sezoně fotbalem hlavně bavit. Těší se zejména na souboje s milánskými celky:
1. kolo Serie A
25.08.200718:00 Lazio - Turín
20:30 Juventus - Livorno
26.08.2007
15:00 Inter - Udinese
15:00 Fiorentina : Empoli
15:00 Reggina - Bergamo
15:00 Parma - Catania
15:00 Siena - Sampdoria
15:00 Janov - AC Milan
15:00 Neapol - Cagliari
20:30 Palermo - AS Řím
"Zápasy proti Interu a AC jsou velké události, které nám i fanouškům ve druhé lize chyběly. Užívejme si je. Věřím, že v nich uspějeme."
Jako cestu za úspěchem prozatím zavrhl kouč Ranieri hru na tři útočníky, o níž se v přípravě pokoušel.
"Škoda, líbila se mi hra na tři útočníky. Dává to možnost více tlačit na soupeře a navíc my máme pro hru na tři forvardy vhodné typy. Nicméně kouč se rozhodl preferovat rozestavení 4-4-2 a my to respektujeme," litoval čtyřiatřicetiletý fotbalista.
Bývalý kouč Chelsea Ranieri, který letos převzal Juventus, má podle Nedvěda ledacos společného se Svenem-Göranem Erikssonem.
"Spíš ale jen v gentlemanském chování a způsobu jakým nás koučuje. Fotbalovou filosofii má však každý jinou. Ranieri má raději útok, Eriksson se spíše soustřeďuje na propracovanou defenzivu," upřesnil Nedvěd.
Ranieriho čeká v sobotu premiéra v první lize na lavičce Juventusu proti jedenáctému celku poslední sezony Livorna. Poslední dva vzájemné zápasy (v ročníku 2005/2006) vyhrál Juventus 3:1 a 3:0.
