reklama
 
 

Žádné lišky, ale hyeny. Fanoušci Leicesteru se snaží vydělat na smrti majitele klubu

12. 11. 2018 17:17
Pieta? Spíš snaha přijít si na pěkné peníze. Fandové Leicesteru ostře odsoudili část svých kolegů, kteří se snaží prodat v internetové aukci vzpomínkové předměty, které dostali na památku po tragicky zesnulém majiteli klubu Vičaji Srivadtanaprapchovi.

Thajský miliardář se zabil na konci října při pádu vrtulníku poblíž stadionu King Power, ze kterého odlétal po zápase anglické ligy s West Hamem United. Spolu s Srivadtanaprapchou zahynula při neštěstí jeho dcera a další tři lidé.

Celou Premier League se okamžitě přehnala vlna zármutku a kondolencí. Oficiální rozlučku s jednašedesátiletým podnikatelem klub naplánoval na sobotní zápas s Burnley.

Hráči i fanoušci uctili vzpomínku zesnulých minutou ticha a speciálními tričky či šálami. Před zápasem se také konal pochod městem k místu pádu vrtulníku u stadionu, kromě tisíců klubových příznivců se ho zúčastnili i někteří hráči.

Jenže ne všichni fanoušci myslí svůj zármutek vážně. Několik stovek z nich se totiž rozhodlo pietní předměty, které v sobotu vyfasovali na stadionu, zpeněžit. Internetovou aukci eBay zaplavily inzeráty, které set nabízejí. Cena? Někteří požadují padesát liber (asi 1500 Kč), najdou se ale i tací, kteří zkouší štěstí za neuvěřitelných 5000 liber.

Snahu vydělat na tragédii okamžitě odsoudili ostatní fanoušci Leicesteru. "Je to nechutné a nestydaté," napadají na sociálních sítích kolegy, kteří se snaží speciální šály či programy zpeněžit. A příznivci ostatních klubů si z Foxes dělají legraci: Vy nejste lišky, ale hyeny…

Autoři inzerátů se brání tím, že získané peníze hodlají věnovat na charitu. "Pro ty, kteří mi posílají výhružné a nechutné zprávy: mým cílem je povzbudit ostatní fanoušky, aby také věnovali prostředky na humanitární účely, stejně jako to dělám já a jak tak činil i Vičaj," reagoval jeden z nich.

autor: Jiří Škuba | 12. 11. 2018 17:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama