Nadvláda Španělů, německé duo a Schick na hrotu. Podívejte se na nejdražší jedenáctku "malého" Eura

Patrik Schick.
Stále teprve osmnáctiletý brankář Gianluigi Donnarumma by měl patřit v Polsku k ozdobám turnaje. Buffonův nástupce chytá za milánský AC už dvě sezony a na gólmana má velmi vysokou hodnotu. Cena (podle webu Transfermarkt): 654 milionů korun.
Nejdražším pravým obráncem turnaje bude Héctor Bellerín. Španělský bek je stálicí základní sestavy londýnského Arsenalu a tým z Apeninského poloostrova na něj bude hodně sázet. Cena: 654 milionů korun.
Převahu Španělů v nejdražší jedenáctce potvrzuje i stoper Yeray Álvarez. Střední obránce Bilbaa se teprve v letošní sezoně prosadil v áčku Atlétika, jeho cena okamžitě vyletěla nahoru na 15 milionů eur. Cena: 392 milionů korun.
Kompletně španělskou obranu rozbil Niklas Stark. Střední obránce Herthy Berlín se do prvního týmu z hlavního města Německa dostal v lednu loňského roku a od té doby už své místo nepustil. Cena: 209 milionů korun.
Foto: ČTK
Sport jek, Sport
15. 6. 2017 10:48
Do nejhodnotnější jedenáctky nadcházejícího Eura do jednadvaceti let v Polsku se vešel i český útočník Patrik Schick. Sestavě dominuje hned šestice Španělů, vedle kterých by se postavili dva Němci a po jednom Italovi, Portugalci a Čechovi.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy