Nadvláda Španělů, německé duo a Schick na hrotu. Podívejte se na nejdražší jedenáctku "malého" Eura

Patrik Schick.
Stále teprve osmnáctiletý brankář Gianluigi Donnarumma by měl patřit v Polsku k ozdobám turnaje. Buffonův nástupce chytá za milánský AC už dvě sezony a na gólmana má velmi vysokou hodnotu. Cena (podle webu Transfermarkt): 654 milionů korun.
Nejdražším pravým obráncem turnaje bude Héctor Bellerín. Španělský bek je stálicí základní sestavy londýnského Arsenalu a tým z Apeninského poloostrova na něj bude hodně sázet. Cena: 654 milionů korun.
Převahu Španělů v nejdražší jedenáctce potvrzuje i stoper Yeray Álvarez. Střední obránce Bilbaa se teprve v letošní sezoně prosadil v áčku Atlétika, jeho cena okamžitě vyletěla nahoru na 15 milionů eur. Cena: 392 milionů korun.
Kompletně španělskou obranu rozbil Niklas Stark. Střední obránce Herthy Berlín se do prvního týmu z hlavního města Německa dostal v lednu loňského roku a od té doby už své místo nepustil. Cena: 209 milionů korun.
Foto: ČTK
Sport jek, Sport
15. 6. 2017 10:48
Do nejhodnotnější jedenáctky nadcházejícího Eura do jednadvaceti let v Polsku se vešel i český útočník Patrik Schick. Sestavě dominuje hned šestice Španělů, vedle kterých by se postavili dva Němci a po jednom Italovi, Portugalci a Čechovi.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy