Naděje na Rio Čechům vyhasla, Angličané prohráli s Itálií

24. 6. 2015 22:48
Čeští fotbalisté si baráž na olympiádu do Ria nezahrají, protože Angličané na EURU do 21 let nepostoupili do semifinále. V Olomouci prohráli s Itálií 1:3.
Kanonýr Harry Kane byl druhý nejlepší střelec letošního ročníku Premier League, na šampionátu jednadvacítek v Česku ale nedal ani jeden gól a favorizovaní Angličané nepostoupili ze skupiny. | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Naděje českých fotbalistů do 21 let na to, že si zahrají baráž o účast na olympiádě v Riu, definitivně vyhasla dnes v Olomouci. Angličané tam totiž v závěrečném zápase skupiny B na mistrovství Evropy prohráli s Itálií 1:3 a nepostoupili do semifinále turnaje.

Jednoznačná výhra nakonec k postupu nakonec nestačila ale ani Italům. O medaile si na šampionátu v České republice totiž po remíze 1:1 v souběžně hraném zápase zahrají týmy Portugalska a Švédska, které postupem získaly i poslední dvě evropské vstupenky do Ria.

Dva góly v jedné minutě. A bylo hotovo

Naděje pro Čechy na účast na Hrách by žila dál jedině v případě, že by Angličané, kteří na olympijských hrách startovat pod vlajkou Anglie nemohou, postoupili do semifinále.

V takovém případě by si totiž o jimi uvolněné místo v neděli v Uherském Hradišti Češi zahráli proti třetímu týmu této skupiny.

Že se baráž hrát ale vůbec nebude, bylo zřejmé už po prvním poločase. Angličané si v něm sice vytvořili několik dobrých gólových šancí, jenže ani jednu neproměnili a po půlhodině hry Italové v rozmezí jedné minuty dali dva góly. O nepostupu Čechů i s ohledem na průběžný výsledek z druhého zápasu bylo v té chvíli v podstatě jasno.

Švédové zachránili postup v 89. minutě

Po změně stran navíc Italové přidali třetí gól a Remond už v nastavení pouze snížil na konečných 1:3. Italové se ovšem z vítězství neradovali moc dlouho, neboť je vinou lepšího vzájemného zápasu na druhém postupovém místě přeskočili po remíze s Portugalskem Švédové.

V 82. minutě poslal Jihoevropany do vedení Goncalo Paciencia. V takovém případě by společně s Portugalci do semifinále postupovali i Italové, jenže v 89. minutě dokázal zápas srovnat Švéd Simon Tibbling. Portugalci, kteří ve skupině s pěti body zvítězili, se v semifinále utkají s Německem, Švédsko vyzve vítěze "české" skupiny Dánsko.

Neúspěch Čechů i ambiciozních Angličanů

Šampionát jednadvacítek v Česku tak končí neúspěchem pro český tým, který si dal za cíl získat jednu z medailí, nebo se alespoň kvalifikovat do Ria. A končí i pro ambiciózní výběr Anglie, který do Česka přijel s cílem turnaj vyhrát.

Angličané ale v základní skupině dali jen dvě branky a porazili pouze Švédy, největší hvězda turnaje Harry Kane, druhý nejlepší střelec Premier League, se v Česku dokonce neprosadil ani jednou.