Na Luhového byl vydán zatykač. Nechápu to, hájí se

Sport Sport, Red Spo
29. 9. 2010 13:30
Že jsem někoho napadl? Hovadina, tvrdí
Foto: Policie ČR

Praha - Bývalý československý reprezentant a fotbalový kritik Milan Luhový má problém. Obvodní soud pro Prahu 7 na něj totiž vydal příkaz k zatčení a sedmačtyřicetiletý rodák z Ružomberoku se stal celostátně hledanou osobou. 

Luhový navíc figuruje v databázi policie už od 23. června 2010. To znamená, že státní orgány po bývalém útočníkovi pátrají už tři měsíce.  Zda po něm pátrají v důsledku způsobení trestného činu, není zatím jasné.

Čtěte také:
Postup Slovenska? Luhový: Ne. Na ty nejlepší nemáme
Policie prý ukrývá fotbalového bosse v zahraničí
Fotbalový boss zmizel i papírově, už je v databázi

"Pokud je osoba v celostátním pátrání, nemusí to znamenat, že spáchala trestný čin," uvedla na stránkách deníku Blesk policejní mluvčí Andrea Zoulová.

"Pátráme i po osobách, které nelze dlouhodobě zastihnout v místě trvalého bydliště, nebo jsou pohřešovány," dodala.

Samotný Luhový byl z vývoje událostí více než zaskočen. 

"Vůbec tomu nerozumím, nikde se neskrývám. Normálně se mi dovoláte, poskytoval jsem v tom čase rozhovory pro noviny, nikam jsem neutekl. Možná mi však přišla na moji původní adresu nějaká obsílka od soudu, kterou jsem si nevyzvedl. Jiný důvod nevidím," říká na stránkách deníku Sport. 

Zatykač kvůli napadení? Hovadina

"Se mnou nikdo nic neřešil. Hledají mě přes tři měsíce, ale já o tom nevím. Možná jsem v trvalém bydlišti nepřevzal nějakou obsílku, rozvádím se totiž. Nic jiného mě nenapadá," vysvětluje.

Ten pak odmítl i fakt, že by se trestné oznámení vztahovalo na možné napadení.

"Je to totální hovadina. Tomu se musím smát. Jsem si jistý, že nic takového u mě nehrozí. Nervu se, nevyhledávám spory a nemám sklony k agresivitě

Nejvíc ho však překvapuje fakt, že dosud nebyl zadržen. S policií totiž přicházel i nyní často do kontaktu.

"To je mi největší záhadou. Jezdil jsem přes hranice, ukazoval doklady. Dokonce platil pokutu za dopravní přestupek, i když mě zadrželi asi měšťáci. Kdyby ale policie chtěla, snadno by si mě našla," dodal bývalý reprezentant.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 32 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy