Před 40 lety fotbalisté vyhráli olympiádu. Zdraví kluci zlatí, psal Vízek už předem

Před 40 lety fotbalisté vyhráli olympiádu. Zdraví kluci zlatí, psal Vízek už předem
Poté, co postoupili z těžké kvalifikační skupiny a olympijskou účast bojkotovaly západní země, neměl výběr trenéra Františka Havránka jinou možnost než přivézt z moskevských her 1980 medaili.
V základní skupině si poradil s Kolumbií, remizoval s Kuvajtem a Nigérií. Postup si tak zajistil z prvního místa.
Ve čtvrtfinále ho čekali Kubánci, které v tehdejším Leningradu smetli 3:0.
Opravdovou zkouškou bylo semifinále s Jugoslávií, která byla ale pro československé fotbalisty rozhodně lepším soupeřem pro boj o finále než domácí Sovětský svaz.
Foto: ČOV
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 2. 8. 2020 20:05
V neděli je to přesně 40 let od zisku zlatých olympijských medailí československých fotbalistů v Moskvě. Podívejte se na jejich tehdejší úspěch skrze dobové obrázky.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Prasklé potrubí omezilo provoz tramvají v centru Prahy

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý před 07:00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I.P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Týká se to linek 4, 6, 10, 16 a 22, které až do odvolání jezdí po objízdných trasách. Na svém webu o tom informoval dopravní podnik. Oprava vodovodního řadu, tedy i omezení tramvajové dopravy, potrvá pravděpodobně celý den.

Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést. Cestující mohou využít metro, a to ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova nebo Muzeum. Někteří lidé se ráno podle zpravodaje ČTK místo MHD rozhodli pro cestu pěšky. V místě havárie odstraňuje poškozené panely z tramvajové trati autojeřáb.

"Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno, oprava potrubí potrvá zřejmě do večerních hodin," řekl na dotaz ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy