Před 40 lety fotbalisté vyhráli olympiádu. Zdraví kluci zlatí, psal Vízek už předem

Před 40 lety fotbalisté vyhráli olympiádu. Zdraví kluci zlatí, psal Vízek už předem
Poté, co postoupili z těžké kvalifikační skupiny a olympijskou účast bojkotovaly západní země, neměl výběr trenéra Františka Havránka jinou možnost než přivézt z moskevských her 1980 medaili.
V základní skupině si poradil s Kolumbií, remizoval s Kuvajtem a Nigérií. Postup si tak zajistil z prvního místa.
Ve čtvrtfinále ho čekali Kubánci, které v tehdejším Leningradu smetli 3:0.
Opravdovou zkouškou bylo semifinále s Jugoslávií, která byla ale pro československé fotbalisty rozhodně lepším soupeřem pro boj o finále než domácí Sovětský svaz.
Foto: ČOV
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 2. 8. 2020 20:05
V neděli je to přesně 40 let od zisku zlatých olympijských medailí československých fotbalistů v Moskvě. Podívejte se na jejich tehdejší úspěch skrze dobové obrázky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy