Ruští taxikáři účtují fotbalovým fanouškům desetinásobné ceny. Jinak bychom se neuživili, brání se

Sport Sport
26. 6. 2018 16:01
Nejen v Praze můžete narazit na nepoctivé taxikáře, kteří využívají neznalosti turistů. V posledních týdnech se o tom na vlastní kůži přesvědčují fotbaloví fanoušci, kteří se sjeli do Moskvy a dalších ruských měst kvůli fotbalovému šampionátu. Mnozí z nich přitom zaplatí i desetinásobek běžné ceny. "Jsme turisté, co můžeme dělat," říká jeden z nich v reportáži. Ale taxikáři se brání, podle nich si jen kompenzují dlouhé služby a vysoké náklady. Bez vyšších cen by se podle svých slov nedokázali uživit. Více se dozvíte v reportáži Radia Svobodná Evropa.
Řada cizinců, kteří navštívili Moskvu během fotbalového šampionátu, hlásili, že jim taxikáři vrátili málo peněz nebo byla cena přemrštěná. | Video: Rádio Svobodná Evropa
 

Právě se děje

před 49 minutami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy