Rozbité výlohy, podpálené auto. Marocký postup na MS vyvolal výtržnosti v Bruselu

ČTK ČTK
12. 11. 2017 9:27
Postup marockých fotbalistů na mistrovství světa vyvolal výtržnosti v centru Bruselu, kde žije početná marocká komunita. Vandalové podle agentury Belga v noci na dnešek rabovali obchody, rozbíjeli výlohy a podpálili auto. Policie proti zhruba 300 výtržníků nasadila i vodní dělo. Tři policisté byli při zásahu zraněni. Maročané si zajistili účast na světovém šampionátu v Rusku sobotní výhrou 2:0 v přímém souboji o postup na hřišti Pobřeží slonoviny. Na mistrovství světa si zahrají po 20 letech. Belgický ministr vnitra Jan Jambon násilnosti odsoudil. "Máme záznamy z kamer, takže kdo to udělal, ten za to zaplatí," řekl rozhlasové stanici Radio 1.
Fotbalisté Maroka slaví postup na MS v Rusku.
Fotbalisté Maroka slaví postup na MS v Rusku. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy