Mourinho si oddechl, Real v lize vyhrál na hřišti Vallecana

24. 9. 2012 21:48
Branky Bílého baletu stříleli Karim Benzema a Cristiano Ronaldo z penalty.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Madrid - José Mourinho si může oddechnout. Jeho Real Madrid po úžasné výhře v Lize mistrů nad Manchesterem City konečně zabral i v domácí Primera Division.

Bílý balet zvítězil v odloženém utkání na hřišti Vallecana 2:0 a připsal si druhou výhru v sezoně. Real poskočil v tabulce na sedmé místo a na vedoucí Barcelonu ztrácí osm bodů.

Utkání se mělo hrát původně v neděli, ovšem vandalové poničili kabely vedoucí k reflektorům a zápas musel být kvůli technickým potížím přeložen.

První branku malého derby vstřelil ve 13. minutě franouzský útočník Karim Benzema, jemuž míč ideálně připravil Angel Di María. Hubené vedení favorita zdvojnásobil dvacet minut před koncem Cristiano Ronaldo, když proměnil pokutový kop.