Mourinho: Čech má odejít? Ani jednou mi nezabouchal na dveře

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 11. 2014 14:46
Trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho opět odmítl, že by měl na stole nabídku na přestup českého brankáře Petra Čecha.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: ČTK

Londýn - Trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho opět odmítl, že by měl na stole nabídku na přestup českého brankáře Petra Čecha. Britský tisk spekuluje o tom, že o reprezentačního gólmana, který v klubu přišel o post jedničky, projevil zájem konkurenční Arsenal a údajně se s Chelsea dohodl i na výši odstupného.

"Nemáme žádnou nabídku od ostatních klubů na přestup Petra Čecha," řekl Mourinho na dnešní tiskové konferenci. Čech podle něj nepožadoval, aby mu Chelsea umožnila odejít.

"Ani jednou mi nezabouchal na dveře, že by chtěl přijmout jinou nabídku. Má u nás platnou smlouvu a je to fantastický profesionál," dodal portugalský kouč.

Mourinho už v minulosti odmítal, že by Čecha v zimě uvolnil, i když se v médiích objevovaly spekulace o zájmu Paris St. Germain, Monaka, AS Řím, Realu Madrid a dalších klubů. Naposledy britský bulvární tisk přišel s informací, že o Čecha vážně stojí Arsenal a s Chelsea se dohodl na přestupu českého gólmana za sedm milionů liber (242 milionů korun).

Mourinho ironicky komentuje spekulace

"Na jakém mickeymousovském webu či blogu že to psali?" reagoval ironicky Mourinho. "Podobné 'zaručené' informace se objevují teď každý den, každou minutu a každou sekundu. Nevím, kam na ty informace chodí," dodal.

Dvaatřicetiletý Čech působí v Chelsea od roku 2004 a deset let byl brankářskou jedničkou. Situace se změnila letním příchodem mladého Belgičana Thibauta Courtoise z hostování v Atléticu Madrid.

Plzeňský rodák převážně vysedává na lavičce, do akce se dostal pouze jako střídající hráč v jednom utkání Premier League a po dvou zápasech odchytal v Ligovém poháru a v Lize mistrů.

Minulý týden na reprezentačním srazu Čech uvedl, že vzhledem k tomu, že má v Chelsea smlouvu do roku 2016, závisí jeho případný přestup čistě na klubu. "Znám postoj klubu, takže to neřeším. Vím, že mě nikam nepustí, proto jsem tam, kde jsem," řekl.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy