Měl hrát na MS v Riu, za vraždu přítelkyně ale jde do vězení

Sport Sport
8. 3. 2013 15:04
Brankář Bruno Fernandes měl svoji ženu nejprve zabít a poté její tělo předhodit hladovým psům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Přímo hororový příběh má podle soudu na svědomí brazilský brankář Bruno Fernandes, někdejší hvězda týmu Flamengo, který byl dnes odsouzen na 22 let žaláře.

Podle policie i soudu si totiž v roce 2010 objednal vraždu své bývalé přítelkyně Elizy, která po něm vymáhala příspěvky na jejich společného potomka.

Vraždu samotnou přitom provedli dva Fernandesovi spolupachatelé, kamarád Luiz Henrique Ferreira Romao a bývalý policista Marcos Aparecido dos Santo.

Tělo předhodili psům

Ti nejprve ženu vylákali do hotelu pod záminkou, že chtějí DNA testy ověřit otcovství Fernandese.

Následně Elizu uškrtili, její tělo po smrti naporcovali a ostatky předhodili psům. Tělo dívky nikdy nebylo nalezeno.

Dítě bylo později objeveno v rodině přátel jednoho z odsouzených.

Z vězení vyjde v padesáti

Sám Fernandes se k objednání vraždy přiznal, nicméně popřel, že by nařídil, aby tělo předhodili psům.

V žaláři si každopádně pobude až do roku 2035, takže na blížící se MS v Riu de Janeriu, kde měl být jako trojka v týmu "kanárků", určitě nepojede. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy