Měl hrát na MS v Riu, za vraždu přítelkyně ale jde do vězení

Sport Sport
8. 3. 2013 15:04
Brankář Bruno Fernandes měl svoji ženu nejprve zabít a poté její tělo předhodit hladovým psům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Přímo hororový příběh má podle soudu na svědomí brazilský brankář Bruno Fernandes, někdejší hvězda týmu Flamengo, který byl dnes odsouzen na 22 let žaláře.

Podle policie i soudu si totiž v roce 2010 objednal vraždu své bývalé přítelkyně Elizy, která po něm vymáhala příspěvky na jejich společného potomka.

Vraždu samotnou přitom provedli dva Fernandesovi spolupachatelé, kamarád Luiz Henrique Ferreira Romao a bývalý policista Marcos Aparecido dos Santo.

Tělo předhodili psům

Ti nejprve ženu vylákali do hotelu pod záminkou, že chtějí DNA testy ověřit otcovství Fernandese.

Následně Elizu uškrtili, její tělo po smrti naporcovali a ostatky předhodili psům. Tělo dívky nikdy nebylo nalezeno.

Dítě bylo později objeveno v rodině přátel jednoho z odsouzených.

Z vězení vyjde v padesáti

Sám Fernandes se k objednání vraždy přiznal, nicméně popřel, že by nařídil, aby tělo předhodili psům.

V žaláři si každopádně pobude až do roku 2035, takže na blížící se MS v Riu de Janeriu, kde měl být jako trojka v týmu "kanárků", určitě nepojede. 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy