Manchester se drží v čele. Spasil ho opět mladý Macheda

Ivo Pospíšil, Red Spo
12. 4. 2009 19:22
Liverpool - Blackburn 4:0, Sunderland - Man.United 1:2

Liverpool - Fotbalisté Manchesteru United zůstavají i po dvaatřicátém kole na čele anglické Premier League, když v sobotním odpoledním utkání zvítězili na hřišti Sunderlandu 2:1 a mají na svém kontě již jednasedmdesát bodů.

Jejich fanoušci přitom mohou i nyní velebit svůj nový objev, sedmnáctiletého útočníka Federica Machedu, jenž vstřelil za nerozhodného stavu čtrnáct minut před koncem vítěznou branku.

Mladičký Ital tak jen navázal na poslední zásah proti Aston Ville z minulého kola, kterého dosáhl ve třetí minutě nastaveného času.

Svěřenci Alexe Fergusona tak opět odrazili útok největšího rivala z Liverpoolu. Ten již v popolední předehrávce vyprovodil Blackburn 4:0

"Reds" měli stejně jako ve středečním čtvrtfinále Ligy mistrů vynikající vstup do utkání. Už po pěti minutách našel Carragher střílenou přihrávkou Fernanda Torrese, který si zpracoval míč hrudí a tvrdou ranou z voleje rozjásal zaplněný Anfield poprvé.

Livepool byl i nadále lepším týmem a brzy nato mohl zvýšit Mascherano, toho ovšem vychytal vyběhnuvší brankář Robinson. Podobně dopadl i Dirk Kuyit, jenž si v sedmadvacáté minutě naskočil na přesný centr Riery, ale síť za Robinsonem nerozvlnil.

Klid do domácích řad přinesl až po půl hodině hry opět Fernando Torres. Španělský reprezentant si naskočil na přímý kop a nekompromisní hlavičkou překonal Robinsona podruhé.

Liverpool pokračoval ve spolehlivém výkonu i po přestávce a v závěru přidal natěšeným fanouškům další branky.

Nejprve se trefil povedenou dalekonosnou ranou stoper Daniel Agger a v samotném závěru pečetil konečný stav další hlavičkou David N´Gog.

Čech třikrát inkasoval. Bednář ani Kováč nenastoupili

V boji o ligový titul se drží nadále i Chelsea, která v domácím prostředí porazila Bolton 4:3. A londýnský celek s Petrem Čechem připravil svým fanouškům vskutku perné chvilky.

Ještě dvacet minut před koncem se totiž zdálo, že si svěřenci Guuse Hiddinka jdou za třemi body, vždyť vedli jednoznačně 4:0.

Tento jasný výsledek však hosté dokázali díky třem brankám za devět minut zničit a loňský vicemistr se musel o své vítězství bát až do poslední minuty.

Čtyři branky vstřelil i další celek z hlavního města - Arsenal. Ten otočil nepříznivý stav na půdě Wiganu a po vynikajícím druhém poločase veze ze hřiště svého soupeře výhru 4:1.

Brankové přestřelky pokračovaly i v neděli, kdy Aston Villa remizovala s Evertonem 3:3. Hosté z Liverpoolu vedli o dvě branky, ale domácím zachránil bod v 66. minutě Barry, jenž proměnil penaltu.

Večer poté neuspěl ani ambiciózní Manchester City. Účastník Poháru UEFA nedokázal po porážce v Hamburku vyhrát ani doma v anglické lize - Fulhamu podlehl 1:3.

Liverpool - Blackburn 4:0