Manchester rozstřílel Ósaku a postoupil do finále MS

Sport Sport, Red Spo
18. 12. 2008 13:22
Manchester United - Ósaka 5:3
Záložník Manchesteru United Cristiano Ronaldo skóruje v semifinále mistrovství světa klubů proti týmu Gamba Osaka | Foto: Václav Rojík

Tokio - Fotbalisté Manchesteru United potvrdili na mistrovství světa klubů roli favorita a zajistili si postup do finále turnaje. Ve čtvrtek porazili domácí Ósaku 5:3 a o vítěznou trofej svedou v neděli souboj s ekvádorským Quitem.

Svěřenci Alexe Fergusona odcestovali do Japonska krátce po sobotní remíze s Tottenhamem.

Už pět dní poté nastoupili na tokijský stadion, kde vyzvali zástupce asijského fotbalu - Gambu Ósaka, jež předtím ve čtvrtfinále zdolala australské Adelaide. Manchester měl stejně jako zástupce jihoamerické kopané semifinále zajištěno automaticky.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Úvod utkání byl poznamenán přesunem anglického týmu na druhou stranu polokoule - jeho hráči se na trávníku spíše hledali. Zahrozilo na druhé straně, gólman van der Sar musel zasahovat proti brejku vedenému Bandem.

Opatrnou hru ukončil v osmadvacáté minutě Nemanja Vidič, který si přesně vyskočil na Ronaldův rohový kop a otevřel skóre utkání. Začalo se hrát s větším tempem a Manchester toho dokázal před odchodem do kabin využít. Zase po rohu, tentokráte Giggse, se trefil sám Ronaldo.

Obránce Manchesteru United Nemanja Vidic (vlevo) střílí gól na mistovství světa klubů proti japonskému celku Gamba Osaka. | Foto: Václav Rojík

Ve druhém poločase si favorizovaný tým hlídal náskok, Ósaka hrozila hlavně ze standardních situací.

Přesto se jí podařilo snížit, když se po nenapádné akci dostal v 73. minutě ke střele Jamazaki.

Jenže hráči United nedopustili drama - hned o několik desítek vteřin zase na rozdíl dvou branek zvýšil Wayne Rooney, který na trávník přišel jako střídající hráč.

Místo klidného závěru spustily oba týmy kanonádu. Nejprve dopravil balon do sítě Darren Fletcher a poté opět Rooney. Ale ani stav 5:1 ve prospěch "hostů" nevydržel dlouho, protože Gamba pět minut před koncem korigovala Endem z penalty.

Za dvanáct minut padlo pět branek! Manchester si na konci vychutnával potlesk nadšených japonských fanoušků, kterým pramálo vadila prohra jejich týmu, jenž ještě navíc dokázal snížit na konečných 3:5 díky Hašimotovi.

Ve finále čeká United vítěz Copa Libertadores - Quito - jež porazilo mexickou Pachucu.