Haaland a spol. v krizi. Při porážce od Aston Villy se nevídaně trápili

6. 12. 2023 23:37
Fotbalisté Manchesteru City v 15. kole anglické ligy prohráli 0:1 na hřišti Aston Villy. Obhájci titulu nezvítězili počtvrté za sebou a klesli na čtvrté místo za svého dnešního soupeře. Druhý zůstal Liverpool po venkovní výhře 2:0 nad posledním Sheffieldem. "Reds" ztrácejí na vedoucí Arsenal dva body. Manchester United zdolal doma 2:1 Chelsea.
Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland | Foto: Reuters

Manchester City po předchozích třech remízách utrpěl třetí ligovou porážku v sezoně a na vítězství čeká už déle než měsíc. Na první místo ztrácí šest bodů.

Pro klub rekordní 14. domácí ligový triumf v řadě vystřelil Aston Ville v 74. minutě Bailey, jehož zakončení tečoval mimo Edersonův dosah stoper Dias. V závěru navíc mohl zvýšit Luiz, trefil ale jen tyč.

Úřadující šampioni Ligy mistrů se v utkání nevídaně trápili. Svěřenci kouče Guardioly v prvním poločase dovolili soupeři 13 střeleckých pokusů, což se slavnému Španělovi v trenérské kariéře dosud nestalo.

Aston Villa vystřelila za celý zápas dvaadvacetkrát, naproti tomu "Citizens" pouze dvakrát, což je rovněž negativní rekord pro jakýkoliv tým vedený Guardiolou.

Vítězný gól zápasu Sheffield - Liverpool vstřelil v 37. minutě po rohovém kopu kapitán Virgil van Dijk, pojistku přidal v nastavení Dominik Szoboszlai. "Reds" prodloužili sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na osm zápasů a dnešního soupeře zdolali pošesté v řadě.

Sheffieldu nevyšla obnovená premiéra pod trenérem Wilderem, jenž v úterý nahradil ve funkci odvolaného kouče Heckingbottoma.

Manchester United poslal do vedení v 19. minutě McTominay, krátce před pauzou srovnal nenápadnou křižnou střelou Palmer. V 69. minutě ale přidal McTominay hlavou svůj druhý zásah a zařídil Manchesteru posun na šesté místo neúplné tabulky před Newcastle, který má zápas k dobru. "Rudí ďáblové" neprohráli s Chelsea v lize už 11 utkání. Londýnský klub je na desáté příčce.

V souboji týmů z druhé poloviny tabulky Fulham deklasoval 5:0 Nottingham zásluhou dvougólových střelců Iwobiho a Jiméneze. Záložník Willian vítězně oslavil 300. start v Premier League. Na tuto metu dosáhl jako první Brazilec a čtvrtý Jihoameričan.

Osmý Brighton doma neprohrál v lize pošesté v řadě, tentokrát zdolal 2:1 Brentford. Výhru "Rackům" zařídil hlavou v 52. minutě premiérovou ligovou trefou osmnáctiletý záložník Hinshelwood.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Brighton - Brentford 2:1 (31. Gross, 52. Hinshelwood - 27. Mbeumo z pen.), Crystal Palace - Bournemouth 0:2 (25. Senesi, 90.+1 Moore), Fulham - Nottingham 5:0 (30. a 74. Iwobi, 34. a 54. Jiménez, 86. Cairney), Sheffield United - Liverpool 0:2 (37. Van Dijk, 90.+4 Szoboszlai), Aston Villa - Manchester City 1:0 (74. Bailey), Manchester United - Chelsea 2:1 (19. a 69. McTominay - 45. Palmer).