Lvíčata i bez Kadlece uhrála cennou remízu s Německem

18. 11. 2014 19:39
Jednadvacítky na stadionu Slavie remizovala se silným Německem 1:1.
Radost českého útočníka Krmenčíka.
Radost českého útočníka Krmenčíka. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let remizovali v dnešním přípravném utkání v Edenu s favorizovaným Německem 1:1. Výběr trenéra Jakuba Dovalila, který se chystá na letní mistrovství Evropy na domácí půdě, vedl díky brance Michaela Krmenčíka, hosté ale po přestávce vyrovnali zásluhou Moritze Leitnera.

Češi nastoupili k zápasu čtyři dny po remíze 2:2 s Dánskem, jež bude v létě stejně jako Německo jedním z jejich soupeřů v základní skupině šampionátu, se změnami v sestavě. Útočníka Kadlece vyřadila teplota a kvůli potížím se svalem nehrál Petrák.

Místo nich dostali šanci Takács s Krmenčíkem a právě po přiťuknutí prvního a střele z voleje druhého šli Češi po aktivním úvodu do vedení. Němce inkasovaná branka probudila, ale přesto si v prvním poločase vypracovali jen jednu šanci zakončenou slabým pokusem Bittencourta.

Německý tlak pokračoval i po přestávce a soupeř se dočkal vyrovnání. Nejprve ve velké šanci minul Younes, poté dokonce Hofmann trefil tyč a dorážejícího Leitnera vychytal Pavlenka, ale v 62. minutě už po rychlé akci zužitkoval převahu střelou zblízka střídající Leitner.

Češi nakonec nerozhodný výsledek udrželi, připsali si cennou remízu a vylepšili letošní bilanci na jednu výhru, dvě remízy a čtyři prohry.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze:

ČR - Německo 1:1 (1:0)

Branky: 20. Krmenčík - 62. Leitner. Rozhodčí: Schüttengruber - Brandner, Rigler (všichni Rak.). ŽK: Takács, Baránek, Skalák - Hofmann, Bittencourt. Diváci: 2920.

ČR: Pavlenka - Holeš, Baránek, Kalas, Hybš - Skalák (80. Jánoš), Zmrhal, Trávník (69. Houska), Takács (87. Jugas), Holzer (46. Matěj Hanousek) - Krmenčík. Trenér: Dovalil.

Německo: Horn (46. Karius) - Korb, Süle, Heintz, Günter - Bittencourt, Geis, Arnold (46. Leitner), Meyer, Younes - Kachunga (46. Hofmann). Trenér: Hrubesch.