Londýn vs. Mnichov. Boj o finále Eura 2020 začíná

ČTK ČTK
26. 4. 2014 13:53
Mezi mnichovskou Allianz Arenou a londýnským Wembley se rozhodne o dějišti finále fotbalového mistrovství Evropy v roce 2020.
Alianz Aréna v Mnichově by mohla být dějištěm finále fotbalového Mistrovství evropy v roce 2020.
Alianz Aréna v Mnichově by mohla být dějištěm finále fotbalového Mistrovství evropy v roce 2020. | Foto: Sport

Nyon - Mezi mnichovskou Allianz Arenou a londýnským Wembley se rozhodne o dějišti finále fotbalového mistrovství Evropy v roce 2020. Německo a Anglie se jako jediné ucházejí vedle uspořádání ostatních utkání závěrečného turnaje i o takzvaný finálový "balíček", který zahrnuje obě semifinále a finále.

V pátek překvapivě odstoupilo z boje o organizaci nejprestižnějších zápasů favorizované Turecko, jež se rozhodlo soustředit na zisk celého mistrovství Evropy v roce 2024.

UEFA dnes oznámila, že po půlnoční uzávěrce zůstalo ve hře o spolupořadatelství šampionátu 19 zemí. V abecedním pořadí jsou to Anglie (Londýn), Ázerbájdžán (Baku), Belgie (Brusel), Bělorusko (Minsk), Bulharsko (Sofia), Dánsko (Kodaň), Irsko (Dublin), Itálie (Řím), Izrael (Jeruzalém), Maďarsko (Budapešť), Makedonie (Skopje), Německo (Mnichov), Nizozemsko (Amsterodam), Rumunsko (Bukurešť), Rusko (Petrohrad), Skotsko (Glasgow), Španělsko (Bilbao), Švédsko (Stockholm) a Wales (Cardiff).

Třináct vyvolených oznámí UEFA 19. září. Dvanáct zemí dostane "balíček" tří zápasů základní skupiny a jednoho vyřazovacího duelu (osmifinále nebo čtvrtfinále). Třináctá země bude mít právo hostit obě semifinále a finále.

Zájemců bylo původně 32 včetně České republiky. Stejně jako další kandidáti ale FAČR v tomto týdnu od záměru ustoupila.

 

Právě se děje

Další zprávy