22. 10. 2011 20:40
Bolton - Sunderland 0:2, Aston Villa - WestBrom 1:2
Liverpool v Premier League tápe.
Liverpool v Premier League tápe. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Newcastlu United v 9. kole anglické Premier League porazili na svém hřišti Wigan 1:0 a stále v sezoně neokusili hořkost porážky.

Díky páté výhře z devíti zápasů se v tabulce bodově dotáhli na třetí Chelsea. Jediný gól utkání vstřelil deset minut před koncem francouzský internacionál a bývalý hráč Lille Johan Cabaye.

Regionální derby mezi Aston Villou a West Bromwichem překvapivě ovládli hosté. A to se pro ně zápas vůbec nevyvíjel dobře.

Citizens vyhráli a jdou před United do čela ligy

Ve 23. minutě totiž prohrávali poté, co Darren Bent proměnil penaltu za faul brankáře Fostera na Agbonlahora. WestBrom mohl o pár minut později stejnou možnost, Brunt ovšem z pokutového kopu minul.

Přesto se tento moment ukázal jako rozhodující, protože domácí Herd dostal za penaltový faul červenou kartu. Hosté přesilovku využili, ještě před půlí stihl srovnat Olsson. Po přestávce pak rozhodl Scharner.

Velšský nováček Swansea přišel o výhru ve Wolverhamptonu v posledních pěti minutách. Hosté dlouho vedli 2:0, v 85. a 86. minutě ale inkasovali dvě branky a získali pouze bod.

Liverpool doma jen remizoval s Norwichem

Za očekáváním zůstávají výkony Liverpoolu, který v letní přestávce přivedl několik posil zvučných jmen. Reds doma zaváhali tentokrát s Norwichem.

Nováček se na Anfield Road prezentoval nebojácným výkonem a díky bodovému zisku postoupil na sedmé místo tabulky.

V nastaveném čase úvodního poločasu sice poslal Liverpool do vedení Craig Bellamy, ve druhé půli ovšem po chybě Pepeho Reiny hlavičkoval přesně Holt.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Wolverhampton - Swansea 2:2 (85. Doyle, 86. O'Hara - 24. Graham, 35. Allen), Aston Villa - West Bromwich 1:2 (23. Bent z pen. - 45. Olsson, 57. Scharner), Bolton - Sunderland 0:2 (82. Sessegnon, 90.+3 Bendtner), Newcastle - Wigan 1:0 (80. Cabaye), Liverpool - Norwich 1:1 (45.+1 Bellamy - 61. Holt).