Liverpool - Zdálo se, že nad Rafaelem Benitezem se stahují černá mračna. Jenže španělský kouč zatím zůstává v Liverpoolu. Klubové vedení mu důvěřuje i přesto, že s ambiciózním týmem vypadl z další soutěže.
Celek z Anfield Road prožívá hodně nepovedenou sezonu.
Z Ligy mistrů se musel přesunout do méně prestižnější Evropské ligy. Vyřazen byl rovněž z domácích pohárů - nejprve Ligového poháru (Carling Cupu) a naposledy také z Anglického poháru (FA Cupu).
Aby toho nebylo málo, potácí se tým na sedmém místě Premier League a na vedoucí Chelsea ztrácí dvanáct bodů.
Jenže žádné z těchto klopýtnutí neznamenalo pro Beniteze vyhazov.
Mrzí nás to lvůli fanouškům
Zatímco na britských ostrovech se spekuluje, zda za to může případné velké odstupné (kvůli nově podepsanému kontraktu se mluví o dvaceti milionech liber), sám trenér se omlouvá a hodlá alespoň trochu zapomenout na předchozí nezdary.
Čtěte dále: Kupte další hvězdy, vzkazuje Torres majitelům Liverpoolu
První šance přijde v sobotu, kdy narazí na Stoke.
"Nehrajeme dobře a všechny nás to kvůli fanouškům mrzí. Nicméně změny jsou ve fotbale možné a věříme, že se můžeme zlepšit. Zkusíme s tím začít proti Stoke," tvrdí Benitez, jenž vede Liverpool od roku 2004.
S týmem dokázal vyhrát Ligu mistrů, jenže na anglický titul čekají příznivci marně. A čím dál víc sílí hlasy požadující jeho odvolání.
Benitez ale odmítá, že by uvažoval o rezignaci nebo o tom, že by se bál vyhazovu. "Kdybych o tom začal přemýšlet, ztratil bych koncentraci. Ale vím, že teď prožíváme špatné časy," konstatoval.
Proč vyhazovat, ptají se kolegové?
Zastání našel španělský kouč také u kolegů trenérů. Například u Carla Ancelottiho či Harryho Redknappa.
"Považuji Rafu Beniteze za jednoho z nejlepších trenérů na světě. Udělal toho pro klub opravdu hodně a podle mě má kvalitu na to, aby pokračoval," řekl Ital Ancelotti, jenž nyní vede Chelsea.
Respekt k soupeři má i oblíbený kouč Stoke City, nejbližšího soupeře Liverpoolu.
"Myslím, že má smůlu. Letos se mu zranili klíčoví hráči," uvedl Tony Pulis s tím, že kritika týmu je to, co mu může pomoci. "Právě na to čekal, mužstvo to nakopne," uvedl před sobotním zápasem na vlastním stadionu.
Favoritem jsou hosté, nicméně vzhledem k jejich situaci málokdo tuší, jak zápas dopadne. Zvláště když křídelní útočník Ryan Babel přiznal, že do Stoke necestuje, protože byl vyřazen z kádru.