Leicester jen remizoval, Chelsea dala gól po 39 vteřinách

1. 3. 2016 22:57
Leicester si připsal jen bod
Leicester si připsal jen bod | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Leicesteru v 28. kole anglické ligy doma jen remizovali 2:2 s West Bromwichem a zkomplikovali si boj o titul. Překvapivý lídr tabulky tak dal šanci druhému Tottenhamu, který se na něj v případě středeční výhry nad West Hamem může bodově dotáhnout.

West Bromwich zaskočil Leicester aktivním nástupem, v 11. minutě Rondón vyhrál běžecký souboj s Huthem a propálil gólmana Schmeichela. Ten doma v lize inkasoval po 474 minutách.

Domácí však ještě do poločasu skóre otočili. Nejprve z dálky vystřelil Drinkwater a stoper Olsson tečoval míč mimo gólmanův dosah. V nastavení pak King využil přihrávky od Mahríze, pro kterého to byla už jedenáctá asistence v sezoně. Více má jen Özil z Arsenalu. Ještě předtím trefil břevno Vardy.

Krátce po změně stran však bylo znovu srovnáno, když se z přímého kopu trefil Gardner. Leicester si pak vytvořil tlak a Okazaki trefil hlavou břevno, ale rozhodující gól už nepadl.

Chelsea k výhře 2:1 na hřišti Norwiche pomohl bleskurychlý gól Kenedyho. Brazilský levý bek se poprvé od listopadu objevil v základní sestavě a už v 39. vteřině po individuální akci zamířil zpoza vápna přesně k tyči. Šlo o nejrychlejší gól této sezony.

V nastavení první půle se pak objevil za obranou Diego Costa a dloubáčkem přes gólmana zvýšil. Domácí už jen snížili zásluhou Redmonda. Chelsea tak v lize vyhrála tři utkání po sobě, což se jí naposledy povedlo v dubnu loňského roku.

Zápas mezi Bournemouthem a Southamptonem, který skončil výhrou domácích 2:0, přinesl v první půli dramatickou situaci. Mezi střídačkami zkolaboval čtvrtý rozhodčí Kevin Friend, udeřil se do hlavy a musel být odvezen do nemocnice. Jeho místo o poločase zaujal jiný sudí Dean Treleaven, který na zápas dorazil jako divák.

Poslední Aston Villa prohrála s Evertonem 1:3 a po třetí porážce za sebou ztrácí na záchranu už osm bodů.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Aston Villa - Everton 1:3 (79. Gestede - 5. Mori, 30. Lennon, 60. Lukaku), Bournemouth - Southampton 2:0 (31. Cook, 79. Afobe), Leicester - West Bromwich 2:2 (30. Drinkwater, 45.+1 King - 11. Rondón, 50. Gardner), Norwich - Chelsea 1:2 (68. Redmond - 1. Kenedy, 45.+1 Diego Costa), Sunderland - Crystal Palace 2:2 (36. N'Doye, 90. Borini - 61. a 67. Wickham).