Manchester - Osmdesát milionů liber. Nebo chcete-li jinak: 2,5 miliardy korun. Tolik by měl Manchester United dostat od Realu Madrid za to, že pustí Cristiana Ronalda do Španělska.
Anglický velkoklub nemohl takovou nabídku odmítnout.
Postoj Manchesteru fotbalový svět chápe, naopak další horentní sumu od Realu, který již do svých řad získal Kaká za 1,8 miliardy korun, chápe málokdo.
Čtěte také: Real se hájí: Ronaldo i Kaká byli levní, vyplatí se
Mimo jiné i Bobby Charlton, legenda United, který také působí na Old Trafford jako čelní funkcionář.
"To je hodně peněz. Mně to přijde opravdu šílené," řekl jednasedmdesátiletý muž britské stanici BBC.
Podobné částky připomínají období Realu Madrid kolem roku 2000 až 2003 a nákupy Zidana či Beckhama, který přišel také z United. I tehdy šéfoval tomuto celku Florentino Pérez, jenž ve volbě dostal znovu důvěru - slíbil, že přivede právě Ronalda.
Charlton si navíc myslí, že něco takového se může přes krizi opakovat. "Bojím se toho, ale je to prostě obchod. Pokud chcete být ve hře, musíte zaplatit určitou cenu. Zdá se, že ta cena je občas trochu vulgární," dodal
Čtěte dále: Tajný plán Realu: Výprodej. Zn. Nabízíme devět hráčů
Legenda Manchesteru United pak přiznala, že lidé z jeho okolí dělali vše proto, aby hvězdného Portugalce udrželi.
"Je to skvělý hráč. Ale neměli jsme žádné právo ho tu držet. Mluvili jsme s ním po celý rok (pozn. Ronaldo chtěl odejít už vloni) a nyní je pryč. S naším požehnáním," prohlásil Bobby Charlton.
