Kruté chyby v obraně vrátily Slavii zpátky na zem

2. 10. 2007 22:35
FC Sevilla - SK Slavia Praha 4:2 (2:1)
Daniel Alves ze Sevilly v souboji se slkávistou Danielem Pudilem
Daniel Alves ze Sevilly v souboji se slkávistou Danielem Pudilem | Foto: Reuters

Sevilla (Od našeho zpravodaje) - Fotbalisté pražské Slavie prohráli v úterním zápase Ligy mistrů na hřišti Sevilly 2:4, když o jejich porážce s vítězem dvou předchozích ročníků Poháru UEFA rozhodly především chyby v obraně.

Český vicemistr od začátku duelu působil vlažnějším dojmem, naopak Sevilla ukázala v deštivém večeru velkou touhu zlomit sérii čtyř utkání bez výhry. Už od prvních minut hýřili hráči španělského celku aktivitou a Slavii jasně přehrávali.

Důrazné varování poslal v 7. minutě Keita, jeho střelu hostující gólman ještě vytáhl. O chvíli později však Martin Vaniak chyboval. Vyběhl ven z pokutového území proti Kanoutému a reprezentant Mali prokázal přehled. Po jeho lobu vedl andaluský tým 1:0.

A totální ofenziva Sevilly pokračovala. Slávisté se bránili jen za cenu odkopů a několikrát je po rychlé akci zachránila domácí nepřesnost popřípadě ofsajd.

Z ničeho nic bylo v 19. minutě vyrovnáno. Po ojedinělém protiútoku zatáhl míč Krajčík, jeho centr proletěl pokutovým územím až k Pudilovi, který krásnou střelou pod břevno překonal z dvaceti metrů domácího Palopa.

Ale fotbalisty španělského klubu to nezastavilo. I nadále převyšovali soupeře především v rychlosti a poslepovaná obrana Slavie měla problémy.

Naplno se to ukázalo po sedmadvaceti minutách. Fabiano utekl po pár krocích Šourkovi, obešel Vaniaka a z úhlu zamířil do prázdné branky. Sevilla vedla 2:1.

Ani potom se Pražané nevzchopili. Na polovinu domácích se dostávali minimálně a pokud se jim to podařilo, tak většinou brzy ztratili míč. Další branku už však neinkasovali, a zachovali si tak ještě relativně příznivý stav.

Slavia otevřela hru a inkasovala další branky

Ve slávistické kabině vedl o poločase kouč Jarolím důrazný pohovor a hned to bylo v dalším průběhu na hře hostů vidět. Ofenzivu oživil Ivana, jenže jasnou gólovou šanci měl na svých kopačkách Vlček.

Tabulka skupiny

1.     Arsenal 2 4:0  6
2.-3. Sevilla 2  4:5  3
2.-3. Slavia 2  4:5 3
4.    Steaua 2  1:3  0

Po rohovém kopu se kapitán ocitl sám na hranici malého vápna, ale překvapený útočník zamířil vysoko nad bránu.

Slavia sice ve druhém poločase zvýšila aktivitu, jenže přišel trest. Možná krutý, ale z pohledu domácích zcela zasloužený. Sevilla zahrála v 58. minutě roh, po hlavičce se dostal k míči Escudé a osamocen před Vaniakem zavěsil.

Ani to nebylo všechno. Už o deset minut později bylo o osudu zápasu rozhodnuto, když na 4:1 zvýšil střídající Koné. Belaid nepovedený zápas korunoval nepřesnou rozehrávkou, k míči se dostal reprezentant Pobřeží Slonoviny a obstřelil slávistického brankáře.

Hráči Sevilly Alves, Keita, Correia a Navas oslavují gól do sítě Slavie
Hráči Sevilly Alves, Keita, Correia a Navas oslavují gól do sítě Slavie | Foto: Reuters

Málem odjížděli hosté do Prahy s ještě větším debaklem. Domácí se několikrát tlačili do vápna, v dalších šancích však Kanouté ani další hráči neuspěli.

Umožnili tak Slavii alespoň v závěru zkorigovat výsledek. David Kalivoda snížil na 2:4, když se dostal k odraženému míči a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Po dvou odehraných utkáních v Lize mistrů patří českému vicemistrovi druhé místo ve skupině H, které okupuje společně se Sevillou. Vede Arsenal, jenž zvítězil i na hřišti Steauy Bukurešť 1:0.