Konečně? UEFA rozhodne o zavedení brankové technologie v lednu

ČTK ČTK
11. 12. 2015 19:13
Evropská fotbalová unie odložila rozhodnutí o zavedení brankové technologie ve svých soutěžích na leden. Po pátečním jednání výkonného výboru v Paříži to uvedl generální sekretář UEFA Gianni Infantino.
Blíží se konec brankových rozhodčích?
Blíží se konec brankových rozhodčích? | Foto: Reuters

Paříž - Evropská fotbalová unie odložila rozhodnutí o zavedení brankové technologie ve svých soutěžích na leden. Po pátečním jednání výkonného výboru v Paříži to uvedl generální sekretář UEFA Gianni Infantino.

Brankovou technologii už využívají nejvyšší soutěže v Anglii, Itálii, Německu a Francii, rozhodčí ji měli k dispozici i na loňském mistrovství světa v Brazílii.

"Už o tom uvažujeme docela dlouho. Dnes jsme o tom intenzivně jednali, definitivně se rozhodneme na příštím jednání výkonného výboru v lednu," řekl Infantino.

"Momentálně to má pozitivní ohlasy, ale bylo by to logisticky náročné. Pokud brankovou technologii zavedeme, pak od příští sezony ve vrcholných soutěžích," dodal.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy