2. 12. 2007 23:12
Monako remizovalo s Nice, Lyon rozstřílel Štrasburk
Češi po zápse již nemají postup na MS ve svých rukou.
Češi po zápse již nemají postup na MS ve svých rukou. | Foto: Ondřej Besperát

Paříž - Nejúspěšnější střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller se trefil za Monako v šestnáctém kole franouzské ligy proti Nice.

Jeho mužstvo však vedení neudrželo a inkasovalo v nastavaném čase na konečných 1:1.

Gervinhův gól z druhého poločasu znamenal vítězství Le Mans nad Nancy 2:1 a posun na třetí příčku tabulky francouzské ligy.

Útočník Pobřeží Slonoviny, kterého klub získal z Beverenu, skóroval po přihrávce Matsuiho a dokonal tak obrat v utkání poté, co jeho tým prohrával po poločasu 0:1.

V nedělním zápase si Lyon Milana Baroše hladce poradil se Štrasburkem. Český reprezentant strávil při vítězství 5:0 na hřišti posledních dvacet minut, ale střelecky se neprosadil.

16.kolo francouzské ligy:

Monako - Nice 1:1 (86. Koller - 90+1. Laslandes)
Le Mans - Nancy 2:1 (59. Yebda, 79. Gervinho - 9. Gavanon z pen.)
Lorient - St. Etienne 1:1 (75. Saifi - 58. Gomis)
Sochaux - Lens 0:2 (21. Aruna, 59. Monterrubio)
ParisSt. Germain - Caen 0:1 (75. Florentin)
Lille - Marseille 1:1 (27. Kluivert - 32. Niang)
Mety - Auxerre 0:1 (55. Kahlenberg)
Lyon - Štrasburk 5:0 (12. a 81. z pen. Källström, 20. Juninho, 65. Benzema, 78. Clerc)