Koller dal v Rusku už sedmý gól, stačil jen na remízu

22. 8. 2009 18:43
Koller otevřel hlavou skóre zápasu
Jan Koller
Jan Koller | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Český kanonýr Jan Koller si připsal už sedmý gól v letošní sezoně ruské fotbalové ligy.

Na domácím hřišti poslal Samaru proti Rostovu ve 49. minutě do vedení, nakonec ale skončil zápas nerozhodně 2:2.

Kollerův krajan a spoluhráč Jiří Jarošík opět nenastoupil, za což může jeho nedávný výrok o tom, že klub dluží hráčům peníze.

Šestatřicetiletý Koller, jenž se má vrátit v září do reprezentacem v úvodu druhé půle přeskočil v českém souboji obránce Romana Lengyela a přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Za pět minut sice vyrovnal Akimov, v 57. minutě ale znovu vedli domácí zásluhou Ivanova. Dělbu bodů pak stanovil deset minut před koncem Lebeděnko.

Koller se trefil i minulý týden, kdy Samara dokázala přerušit výhrou 3:1 nad Chimki neúspěšnou sérii.

Čtěte dále: Koller se trefil pošesté v sezoně a Samara zabrala

Mezi střelce se zapsal i druhý z českých útočníků v ruské lize Tomáš Necid, jehož čtvrtý gól v sezoně přinesl CSKA Moskva vítězství 2:1 nad Chimki.

Necid se poprvé od třináctého kola objevil v základní sestavě a již v patnácté minutě využil přihrávku Marka Gonzáleze k otevření skóre.

Záhy navíc zvýšil Krasič, hosté snížili až 13 minut před koncem. To již Necid nebyl na hřišti, protože v 70. minutě přepustil místo Vágneru Loveovi.