Kalase chce Salcburk, Kolář už Turky nevylučuje. A Čelůstka?

Pozice Petra Čecha je v Chelsea navzdory mediálním spekulacím neotřesitelná, s Tomášem Kalasem je to komplikovanější
Petr Čech versus Thibaut Courtois? Podle Viktora Koláře, agenta českého gólmana Chelsea, navzdory mediálním spekulacím mladý Belgičan fakticky neohrožuje. "Pokud bude Petr stabilně podávat výkony na současné úrovni a pokud sám bude chtít v brance Chelsea stát, pak je jeho pozice neotřesitelná," míní Kolář.
Zmiňovaný Thibaut Courtois působí dlouhodobě na hostování v Atlétiku Madrid. "Pro Chelsea je zbytečné, aby ho měla na Stamford Bridge. Mají tam talentovaného Jamala Blackmana, ten může po Čechově boku v trénincích sportovně růst. Umím si představit, že Courtoise využije Chelsea v létě v nějakém obchodu... Možná si na něj při případném transferu někam jinam pojistí předkupní právo," přemítá český agent.
V Chelsea působí i další Čech, mladý Tomáš Kalas. Vysedává ale na lavičce. "V létě se zranil před posledním soustředěním v Americe, to ho přibrzdilo. V Chelsea je ohromně složité protlačit se do sestavy přes Terryho, Cahilla, Luize či Ivanoviče. Na jednu stranu je pro něj velkým bonusem fakt, že se připravuje v nejprofesionálnějším možném prostředí, po boku skutečných hvězd. Zároveň ale myslíme i na jeho herní praxi," říká Kolář.
S Chelsea už běžela jednání o tom, že by klub uvolnil Kalase v zimě, bylo to však podmíněno příchodem jiného fotbalisty. "A to dopadlo tak napůl, s jedním talentem ze St. Etienne se Chelsea domluvila na letním příchodu. My už jjsme se o Tomášovi bavili s QPR, Fulhamem, ale třeba i s Dortmundem, ovšem José Mourinho si nakonec vyžádal, aby Tomáš ještě zůstal. Už ale přemýšlíme o letních variantách, kterými by se mohl ubírat jeho sportovní rozvoj."
Foto: CPA Eduard Erben
Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 2. 2014 9:30
Viktor Kolář za agentury Sport Invest prozradil plány kolem Tomáše Kalase, Daniela Koláře a dalších špičkových fotbalistů

Praha - Tomáš Kalas v Chelsea nehraje, ale mocně po něm touží Salcburk. Daniel Kolář v zimě řekl Turkům ne, ale v létě  může být situace jiná. O svých hvězdných klientech mluvil s deníkem Aktuálně.cz agent Viktor Kolář, jeden z bossů Sport Investu

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Hnutí STAN vrátí dary od firem, které dostalo od voleb, celkem 3,4 mil. Kč. Zákon přijetím neporušilo, ale nechce zatěžovat vládu, řekl Rakušan.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 17 minutami

Microsoft koupí firmu Activision Blizzard, výrobce videoher jako Call of Duty nebo Candy Crush

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty nebo Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily dnes firmy ve společném sdělení. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Transakce je největším převzetím ve videoherním průmyslu. Microsoft nabídl za jednu akcii Activision Blizzard 95 dolarů. To proti páteční závěrečné ceně akcií představuje prémii kolem 45 procent. V pondělí byly akciové trhy v USA kvůli svátku zavřené.

"Hry jsou dnes nejdynamičtější a nejzajímavější kategorií zábavy na všech platformách a budou hrát důležitou roli v rozvoji platforem metaverse," uvedl generální ředitel Microsoftu Satya Nadella.

Zdroj: ČTK
Další zprávy