Kalase chce Salcburk, Kolář už Turky nevylučuje. A Čelůstka?

Pozice Petra Čecha je v Chelsea navzdory mediálním spekulacím neotřesitelná, s Tomášem Kalasem je to komplikovanější
Petr Čech versus Thibaut Courtois? Podle Viktora Koláře, agenta českého gólmana Chelsea, navzdory mediálním spekulacím mladý Belgičan fakticky neohrožuje. "Pokud bude Petr stabilně podávat výkony na současné úrovni a pokud sám bude chtít v brance Chelsea stát, pak je jeho pozice neotřesitelná," míní Kolář.
Zmiňovaný Thibaut Courtois působí dlouhodobě na hostování v Atlétiku Madrid. "Pro Chelsea je zbytečné, aby ho měla na Stamford Bridge. Mají tam talentovaného Jamala Blackmana, ten může po Čechově boku v trénincích sportovně růst. Umím si představit, že Courtoise využije Chelsea v létě v nějakém obchodu... Možná si na něj při případném transferu někam jinam pojistí předkupní právo," přemítá český agent.
V Chelsea působí i další Čech, mladý Tomáš Kalas. Vysedává ale na lavičce. "V létě se zranil před posledním soustředěním v Americe, to ho přibrzdilo. V Chelsea je ohromně složité protlačit se do sestavy přes Terryho, Cahilla, Luize či Ivanoviče. Na jednu stranu je pro něj velkým bonusem fakt, že se připravuje v nejprofesionálnějším možném prostředí, po boku skutečných hvězd. Zároveň ale myslíme i na jeho herní praxi," říká Kolář.
S Chelsea už běžela jednání o tom, že by klub uvolnil Kalase v zimě, bylo to však podmíněno příchodem jiného fotbalisty. "A to dopadlo tak napůl, s jedním talentem ze St. Etienne se Chelsea domluvila na letním příchodu. My už jjsme se o Tomášovi bavili s QPR, Fulhamem, ale třeba i s Dortmundem, ovšem José Mourinho si nakonec vyžádal, aby Tomáš ještě zůstal. Už ale přemýšlíme o letních variantách, kterými by se mohl ubírat jeho sportovní rozvoj."
Foto: CPA Eduard Erben
Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 2. 2014 9:30
Viktor Kolář za agentury Sport Invest prozradil plány kolem Tomáše Kalase, Daniela Koláře a dalších špičkových fotbalistů

Praha - Tomáš Kalas v Chelsea nehraje, ale mocně po něm touží Salcburk. Daniel Kolář v zimě řekl Turkům ne, ale v létě  může být situace jiná. O svých hvězdných klientech mluvil s deníkem Aktuálně.cz agent Viktor Kolář, jeden z bossů Sport Investu

 

Právě se děje

před 39 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy