Kalas se kál: Gól Němců byla moje chyba, hrál jsem nešikovně

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 6. 2015 9:51
Český obránce zpytuje svědomí a věří Anglii v postupu ze skupiny.
Tomáš Kalas jednomu německému gólu nezabránil
Tomáš Kalas jednomu německému gólu nezabránil | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V utkání působil, ale udělal jednu chybu, která znamenala vedoucí gól a jeho spoluhráči už nedokázali výsledek otočit. Obránce Tomáš Kalas si po zápase sypal popel na hlavu. Česká lvíčata totiž v posledním zápase domácího mistrovství Evropy remizovala s Německem 1:1, takže do semifinále nepostupují.

Kalas přiznal, že inkasovaný gól byla jeho chyba a teď doufá, že Anglie večer vyhraje a postoupí ze skupiny, aby si to česká reprezentace ještě mohla rozdat o místenku na olympijských hrách v Riu.

"Teď to bude bolet ještě minimálně jeden den, bylo by něco jiného být v semifinále a mít olympiádu v kapse.Takhle nemáme vůbec nic a musíme si přát, aby Anglie vyhrála a my se mohli o hry poprat," řekl novinářům Kalas.

Druhým dechem se hned omlouval za chybu, kterou udělal v 55. minutě a po které šli Němci do vedení.

"Zdržování by od Němců nikdo nečekal"

"Začalo to u mě. Na správném místě jsem sice byl, ale ten centr byl docela ostrý a já se nechtěl moc napřahovat, abych míč neminul. Proto jsem tam jenom nechal nohu, aby se to odrazilo, ale trefilo mě to jen zespoda. Byla to nešikovnost," uznal český stoper.

Už v 66. šesté minutě ale Krejčí vyrovnal a viníkovi úvodní branky se trochu ulevilo. "To sice ano, ale už jsem potom na ten gól moc nemyslel. Ono to pomohlo úplně všem, třeba, kdyby ho Němci nedali, tak Krejča nevyrovnal a skončilo to taky 0:0. To je všechno jenom kdyby."

Němci od té chvíle hodně protahovali rozehrávku, často končili na zemi a nechtělo se jim na nohy. "Tohle by asi nikdo od Německa nečekal, ale aspoň je od nás pozitivní, že jsme je zatlačili a oni museli padat, polehávat po zemi a zakopávat balóny.To se nepodaří jen tak někomu, je to ale jen malinkatý úspěch."

V posledních minutách už se do vápna vydávali i stopeři včetně Kalase. "Když vám jde o všechno, tak se hlavně snažíte dostat míč do velkého vápna. Oni to tam uhlavičkovali, ale kdyby to tam jednou propadlo, mohli jsme dát gól."

"Angličanům psát smsky nebudu"

Nyní musí reprezentanti čekat, jak dopadne druhá skupina. Pokud nyní druhá Anglie postoupí do semifinále, budou celky z třetích míst hrát dodatkový zápas o účast na olympiádě. A to je pořád dost velké lákadlo.

"Stoprocentně to budeme sledovat společně, večer už stejně nikdo ven nechodí a ani by neměl, takže si k tomu s klukama sedneme, dáme si to na velký plátno a budeme fandit," prohlásil Kalas.

Tým z ostrovů je pro něho proti Itálii jasným favoritem. "Kdyby zaváhala a nějak to podcenila, tak postoupit nemusí, ale já věřím, že budou hrát naplno a nějak to s Itálií ukopou."

Dvaadvacetiletý zadák patří Chelsea a letos na jaře hostoval v anglickém Middlesbrough, v dresu Albionu tak má některé kamarády, kteří mu mohou na dálku pomoct. "V kontaktu s někým z nich jsem, ale jen proto, abych jim poradil, jestli je v Olomouci dobrá restaurace nebo hotel. Smsky teď určitě posílat nebudu, zvládnout to i tak," věří Kalas.

Případný zápas o hry by mohl lvíčatům spravit náladu a dojem ze šampionátu. "Byla by to náplast, sice malá, ale byla. Kdyby se to povedlo a my na olympiádu postoupili, tak už by se nikdo moc nezaobíral tím, že jsme se nedostali do semifinále," dodal.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy