Kadeřábek po přestupu zářil, pak se divil českému výpadku

Eden viděl na úvod smuteční slavnost, lvíčata dostala lekci
Češi sice vedli gólem Pavla Kadeřábka, ale v 56. minutě srovnal Jannik Vestergaard a střídající Pione Sisto v závěru stav otočil.
Čeští reprezentanti do 21 let si tak před svými fanoušky zkomplikovali šance na postup.
Před zápasem se viděly ne úplně zaplněné tribuny stadionu v Edenu slavnostní program startující nejvýznamnější tuzemskou sportovní akci letošního roku.
Na trávníku nejnovějšího pražského stadionu defilovali bubeníci...
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 6. 2015 22:02
Český obránce stihl přestup do Hoffenheimu a vstřelit gól Dánsku na ME.

Praha - Chtěl co nejdřív přestoupit a soustředit se na mistrovství Evropy. To se Pavlu Kadeřábkovi splnilo. Včera pravý obránce Sparty podepsal smlouvu s Hoffenheimem a ve středu mohl s čistou hlavou nastoupit k prvnímu zápasu malého fotbalového Eura proti Dánsku. Češi díky jeho gólu dokonce vedli 1:0, v druhé půli ale odpadli a prohráli 1:2.

"Nevím co k tomu říct, už jsem myslel, že to dobře dopadne a budu slavný, ale pak jsme se zatáhli a dostali dva góly. Nechápu," říkal po zápase novinářům třiadvacetiletý reprezentant.

Jak pro vás bylo těžké soustředit se na přípravu lvíčat, když jste do poslední chvíle řešil přestup do Hoffenheimu?
Je to úleva samozřejmě. Já jsem avizoval, že bych byl rád, aby se to udělalo před prvním zápasem, což se podařilo. Včera jsem podepsal smlouvu a dnes to šlo do médií. Celá ta jednání nebyla vůbec jednoduchá. Ale určitě patří dík panu Křetínskému, který mě pustil.

Dostal jste od trenéra Jakuba Dovalila nějakou výjimku, abyste mohl podepsat smlouvu?
Ne, to ne. Je sice pravda, že Jakub Dovalil mi říkal, že mě někam na dvě hodiny pustí to dojednat, ale udělali jsme to tak, že jsem to podepsal na hotelu a zabralo mi to nějakých 20 minut. Oni to podepsali, Sparta to podepsala a mně to přivezli na hotel, abych se nějak nerozrušoval.

Takže jste nemusel cestovat do Německa k pohovorům?
Oni byli tady, přijel za mnou trenér, sportovní ředitel, poslali mi i flešku se zázemím klubu, byl jsem tam pak na zdravotních testech, takže vím, že tam mají krásný moderní stadion z roku 2010. Všechno je tam na skvělé úrovni, i lidi tam byli příjemní.

Takže proti Dánům už jste na Hoffenheim nemyslel?
Ne, jak jsem říkal, ulevilo se mi, protože jsem chtěl přestoupit. Až pak po zápase. Přišel za mnou Vestergaard, který hraje v Německu (za Werder Brémy, pozn. red.) a popřál mi hodně štěstí.

Pojďme tedy k zápasu, co se s vámi v poločase stalo po tak slibném začátku?
První poločas jsme na ně vlétli, oni vůbec nevěděli, co na nás hrát. Jejich krajní záložníci a útočníci si v prvním poločase vůbec neškrtli. My jsme měli před koncem prvního poločasu velkou šanci na 2:0, kterou jsme ale bohužel nedali. O přestávce jsme si řekli, že hlavně nesmíme zalézt, a pak přijdeme a na prvních 20 minut se zatáhneme. Nevím co k tomu říct. Nikdo nevíme, proč jsme to udělali. Pak už tam létaly centry a bylo to čekání na gól.

Čím to bylo, že jste v prvním poločasu Dány tak přehrávali?
Asi byli překvapení, že jsme na ně takhle vlétli a k ničemu je nepustili. A neřekl bych, že se oni po přestávce nějak rapidně zlepšili, to spíš my jsme se zhoršili. A to se projevilo na tom, že jsme dostali dva góly.

Jeden jste ale sám dal a netradičně levou, překvapilo vás to?
Já na tréninku hodně levačku trénuji, protože mě ještě trochu bolí to koleno, co jsem měl zraněné. Frýďas (Marti Frýdek, pozn. red) mě dobře pustil na střed, já to zkusil a padlo to tam.

Říkal jste si poté, že by mohl zápas dopadnout dobře?
Napadlo mě, že bych mohl být slavný, kdyby to takhle dopadlo. Vedli jsme, ale bohužel to tak nedopadlo. Škoda pak té šance před poločasem. 2:0 už by se lépe hlídalo, ale kdo ví, třeba bychom se zatáhli ještě víc. To už je "kdyby".