Juventus porazil Lazio a je druhý za milánským AC

Red Spo, ČTK
12. 12. 2010 23:00
Boloňa - AC Milán 0:3, FC Janov - Neapol 0:1

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín ve šlágru 16. kola italské Serie A porazili Lazio Řím a vystřídali ho na druhém místě ligové tabulky.

Stará dáma vyhrála 2:1 a skórovala na úplném začátku i v samotném závěru zajímavého utkání. Už ve 2. minutě poslal domácí do vedení stoper Giorgo Chiellini. O dvanáct minut později ale vyrovnal Mauro Zarate.

Benítez má na kahánku. Musí vyhrát šampionát klubů

Dlouho to vypadalo na dělbu bodů. Tu ale odmítl ve druhé minutě nastaveného času srbský záložník Miloš Krasič a Juventusu vystřelil tři body.

Poražené Lazio navíc v tabulce o skóre předstihla také Neapol. Ta vyhrála díky brance slovenského záložníka Marka Hamšíka na hřišti FC Janov 1:0 a je třetí. Hosté, kteří dohrávali utkání bez vyloučeného záložníka Micheleho Pazienzy, si připsali třetí vítězství z posledních čtyř ligových utkání.

Čtvrtou domácí výhru za sebou si v Serii A připsali hráči Palerma, kteří otočili utkání s Parmou a po brankách Mauricia Pinilly, Fabrizia Miccoliho a Pajtima Kasamiho zvítězili 3:1.

AC Milán je o šest bodů v čele

Plný bodový zisk zaznamenalo i Udine po výhře 2:1 nad Fiorentinou. Utkání rozhodl v 80. minutě kapitán Antonio Di Natale, jenž se desátou ligovou trefou posunul do čela tabulky střelců. Ani na lavičce vítězů znovu nebyl český útočník Matěj Vydra. "Fialky" se ani v osmém venkovním utkání v sezoně nedočkaly výhry.

Suverénní je lídr soutěže AC Milán. V nedělním zápase dominoval na hřišti Boloňi a po jasné výhře 3:0 vede tabulku už o šest bodů. Skóre otevřel ghanský záložník Kevin Prince Boateng a ještě do poločasu zvýšil na rozdíl dvou branek Robinho.

Ve druhém poločase zvýraznil náskok favorita ve skvělé formě hrající švédský střelec Zlatan Ibrahimovič, který si připsal už devátou trefu v sezoně. Domácí Di Vaio navíc neproměnil pokutový kop.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Boloňa - AC Milán 0:3 (9. Boateng, 35. Robinho, 60. Ibrahimovic), AS Řím - Bari 1:0 (30. Juan), Brescia - Sampdoria Janov 1:0 (13. Córdova), Cagliari - Catania 3:0 (11., 27. a 71. Nené), Lecce - Chievo 3:2 (45. a 68. Piatti, 17. Ofere - 55. Bogliacino, 90. Mandelli), Juventus Turín - Lazio Řím 2:1 (2. Chiellini, 90.+2 Krasič - 14. Zárate).

1. AC Milán 16 11 3 2 29:12 36
2. Juventus Turín 16 8 6 2 31:16 30
3. Neapol 16 9 3 4 25:17 30
4. Lazio Řím 16 9 3 4 21:14 30
5. Palermo 16 8 2 6 28:21 26
6. AS Řím 16 7 5 4 21:20 26
7. Inter Milán 15 6 5 4 20:14 23
8. Sampdoria Janov 16 5 8 3 18:13 23