Jankulovski se poprvé trefil za Milán

ČTK
22. 4. 2006 17:16
Řím - Fotbalista Marek Jankulovski pomohl svým prvním gólem za AC Milán otočit zápas italské ligy na půdě Messiny.
Fotbalista Juventusu Gianluca Zambrotta (vpravo) v souboji s Valonem Behramim z Lazia v utkání italské ligy. | Foto: Reuters

Jeho tým nakonec zvítězil 3:1 a díky tomu se přiblížil už na rozdíl tří bodů vedoucímu Juventusu, který jen remizoval 1:1 s Laziem Řím. Do konce sezony zbývají tři kola.

Jankulovski zahájil utkání jako většinou ve své premiérové sezoně ve slavném klubu mezi náhradníky, ale už v 28. minutě se dostal do hry. Ve 14. minutě se totiž zranil Brazilec Kaká a po stejné době musel opustit trávník jeho náhradník Ambrosini, místo kterého naskočil do zápasu český záložník. Záhy nato dostal přihrávku od Serginha a nádherným gólem z voleje smazal těsný náskok Messiny, která vedla od šesté minuty. Ještě před poločasem otočil skóre Gattuso a v druhé půli zpečetil zvrat Gilardino.

Trenéra Ancelottiho potěšil výsledek zápasu, ale před odvetou semifinále Ligy mistrů v Barceloně bude mít velké starosti, protože se zraněním odstoupil už v 19. minutě také obránce Nesta. Ve středu na Nou Campu by se tak Jankulovski mohl objevit v základní sestavě.

Zápas v Messině nedohráli hned čtyři fotbalisté. V závěru první půle, krátce po druhém gólu Milána, byl vyloučen domácí Nocerino, kterého po pauze následovali autor úvodní branky zápasu Sculli a Aronica. Červenou kartu dostal v závěru také hostující Seedorf.

Pavel Nedvěd odehrál celý zápas proti Laziu, ale vítězství nad svým bývalým týmem se nedočkal. Juventus prohrával od 29. minuty a alespoň vyrovnání zařídil až v samém závěru Francouz Trezeguet. Obhájci titulu hráli téměř hodinu proti deseti poté, co byl za protesty vyloučen Dabo, ale víc než jeden gól z početní převahy nevytěžili. Juventus tak remizoval už popáté za sebou.

Suverénní výhru 4:0 nad Regginou oslavil třetí Inter Milán. Čtvrté místo, zaručující účast v Lize mistrů, si dál drží Fiorentina, která se obešla bez příspěvku krále ligových střelců Toniho a vyhrála 2:1 nad Empoli.

Výsledky - 35. kolo: Ascoli - Cagliari 2:2 (18. Ferrante, 28. Domizzi z pen. - 53. a 64. Suazo), Udine - Chievo 1:1 (77. Di Natale - 89. Pellissier z pen.), Fiorentina - Empoli 2:1 (43. Pasqual, 59. Jimenez - 66. Rigano), Juventus Turín - Lazio Řím 1:1 (86. Trezeguet - 29. Rocchi), Messina - AC Milán 1:3(6. Sculli - 33. Jankulovski, 44. Gattuso, 90. Gilardino), Livorno - Palermo 3:1 (4. z pen., 41. a 51. Lucarelli - 90.+2 Tedesco), Inter Milán - Reggina 4:0 (16. z pen. a 90.+2 Cruz, 23. Martins, 28. Cesar), AS Řím - Sampdoria 0:0, Parma - Siena 1:1 (64. Morfeo - 23. Guzman), Lecce - Treviso 1:1 (5. Vučinič - 83. Reginaldo).

1. Juventus Turín 35 24 10 1 64:23 82
2. AC Milán 35 25 4 6 78:28 79
3. Inter Milán 35 23 5 7 65:26 74
4. Fiorentina 35 20 8 7 59:38 68
5. AS Řím 35 18 11 6 64:36 65
6. Lazio Řím 35 13 14 8 51:46 53
7. Chievo 35 13 13 9 50:43 52
8. Livorno 35 12 11 12 37:42 47