Irové zuří: Sporný gól Francie padl po ruce a z ofsajdu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
19. 11. 2009 7:30
Uvnitř video s kontroverzním gólem
Francie střílí Irsku postupový gól na MS
Francie střílí Irsku postupový gól na MS | Foto: Sport

Paříž - Hodně dopálení se po odvetném utkání baráže o Mistrovství světa v Jihoafrické republice 2010 cítí hráči i fanoušci Irska.

Francie totiž na závěrečný turnaj na úkor Irů postoupila až díky hodně spornému gólu, který vstřelila v prodloužení odvety.

Ta nakonec skončila 1:1, a protože v prvním zápase vyhráli Francouzi, radují se z postupu oni.

Ovšem podle opakovaných záznamů se zdá, že vyrovnávací brance Williama Gallase nejen předcházel ofsajd, ale především dvojnásobná hra rukou Thierry Henryho.

Čtěte také: Slovinci jedou na MS. Trápící se Francii spasil Gallas

Právě po ní se míč dostal na malé vápno ke Gallasovi, který neměl problém zblízka hlavou skórovat.

"Byla to jasná ruka. Nevím, jestli to mohl vidět hlavní rozhodčí, ale pomezní měl stejně dobrý výhled, jako my všichni na hřišti," prohlásil Ir Kevin Doyle.

"Byli jsme okradeni!," naštvaně křičel po zápase St Ledger. "Navíc tam byl ještě ofsajd. Stálo nás to všechny sny o tom, že se dostaneme na šampionát."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Irové volají po zavedení videa

Samotný Thierry Henry o kontroverzním gólu prohlásil: "Upřímně řečeno to ruka byla . Ale já nejsem rozhodčí. Já jsem to zahrál a on to dovolil. To je otázka na něj."

Sporná situace znovu rozproudila debatu o tom, zdali by přeci jen do profesionálního fotbalu neměli být zavedeni videorozhodčí.

"Já prostě nerozumím tomu, proč FIFA nechce používat opakované záznamy. Vždyť je můžete mít za deset či dvacet vteřin," tvrdí Ledger.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy