Inter poprvé v sezoně prohrál. Serii A vede Sampdoria

27. 9. 2009 22:40
Juventus - Boloňa 1:1
Inter Milán musel strávit porážku
Inter Milán musel strávit porážku | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán prohráli v sobotním šestém kole italské ligy na hřišti Sampdorie Janov 0:1 a připsali si první ligovou porážku. Sampdoria navíc vystřídala obhájce titulu na první příčce a na domácím stadionu ještě neztratila ani bod.

Jedinou branku utkání vstřelil v 72. minutě domácí útočník Pazzini, který zakončil rychlou akci spoluhráčů pohotovou střelou zblízka.

Inter sice na konci utkání vyrovnal, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. V prvním ligovém zápase se střelecky neprosadil ani jeden z milánské útočné dvojice Eto'o, Milito.

V dalším utkání porazila Fiorentina Livorno na jeho hřišti 1:0 a počtvrté v sezoně zvítězila.

Jedinou branku dal v 75. minutě z pokutového kopu černohorský talent Jovetič. Hosté udrželi těsné vedení, i když v závěru zápasu dohrávali bez vyloučeného Dainelliho.

Janov padl v Udine

Fotbalisté Janova v italské lize potřetí za sebou ztratili body, když prohráli 0:2 na hřišti Udine. O porážku soupeře Slavie ve skupině Evropské ligy se postaral kanonýr Antonio Di Natale, který devět minut před koncem zaznamenal již svůj osmý gól v sezoně. Výhru v závěru pojistil Pepe.

Janov po skvělém vstupu do sezony ztratil dech. Nejprve prohrál v Chievu, následně remizoval s Juventusem Turín a nyní znovu prohrál.

Proti Udine byl sice aktivnějším týmem, ale doplatil na nevyužívání šancí a především na střeleckou potenci Di Nataleho. Ten se v šesti odehraných zápasech zapsal mezi střelce již poosmé a je tak zatím nejlepším kanonýrem evropských lig.

Vedle bodů ztratil Janov i dvě opory Biavu a Criscita, kteří se zranili již během první půle.

Hned čtyři dnešní zápasy skončily remízou 1:1. Byl mezi nimi i souboj Juventusu Turín s Boloňou, která překvapivě vybojovala bod, když v nastaveném čase vyrovnal Adailton a obral favorita o vítězství. Juventus, který se ujal vedení v první půli po zásahu Trezegueta, nastoupil bez zraněného Zdeňka Grygery.

Střelecky zazářil slovenský reprezentant Marek Hamšík, který dvěma góly zajistil Neapoli výhru 2:1 nad Sienou. Připsal si tak již pátý zásah sezony, čímž se na druhém místě tabulky střelců vyrovnal Militovi z Interu Milán.

AC Milán - Bari 0:0

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.