Indický draft: Slepička v I. kole, Podaný k Luisi Garciovi

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 8. 2014 14:00
V Indické profesionální lize proběhl draft, kterého se zúčastnili i čeští fotbalisté
David James chytal za Anglii, Liverpool, Aston Villu či West Ham. Teď to zkusí v Indii
David James chytal za Anglii, Liverpool, Aston Villu či West Ham. Teď to zkusí v Indii | Foto: Reuters

Bombaj -  Nakonec je jich osm. K sedmičce už dříve avizovaných "statečných dobyvatelů" fotbalové Indie přibylo na poslední chvíli ještě jedno české jméno: Pavel Čmovš.

A teď už on i všichni ostatní čeští hráči vědí, za které indické kluby si zahrají. V Bombaji totiž proběhl draft, při kterém si jednotlivé kluby hráče vybíraly.

Hned v prvním kole dnešního draftu si tým Goa vybral útočníka Miroslava Slepičku, s nímž si zahraje i brankář Jan Šeda.

Za Bombaj budou nastupovat Jan Štohanzl a Pavel Čmovš, v dresu Dillí se představí brankář Marek Čech a Pavel Eliáš, Tomáše Josla si vybral North East United a Jakub Podaný putuje do Kalkaty.

Nechybí ani Trézeguet

Indickou Superligu bude hrát osm celků, přičemž každý z nich může mít na soupisce šest cizinců. Liga tam poběží od září do prosince. Základní část končí na sklonku listopadu, následuje play off.

Indové mají se soutěží velké plány a snaží se lákat zajímavá evropská jména.

Mezi největší potvrzené úlovky patří hvězdní veteráni David Trezeguét (ex-Juventus), Luis García (ex-Liverpool), Joan Capdevila (ex-Villarreal) či David James, který chytal i za anglickou reprezentaci.

V Superlize by měli jako hvězdní ambasadoři v jednotlivých klubech působit také Alessandro Del Piero nebo Robert Pires. Draftem prošli i bývalí hráči anglické Premier League Michael Chopra a Bernard Mendy, bývalý francouzský reprezentant.

Právě s nimi byl v prvním kole vybrán Slepička, který je smluvně vázán v Příbrami, kde hostuje ze Sparty. Příbramský celek mu však v lukrativním angažmá nehodlá bránit a pro podzim ho uvolní. Rovněž Štohanzla a Šedu musí uvolnit Mladá Boleslav, přičemž Štohanzl pravidelně nastupoval v základní sestavě.

Ostatní čeští hráči, kteří prošli draftem, jsou momentálně bez angažmá, nebo s nimi klub pro podzim nepočítal. To je příklad sparťanského záložníka Podaného, kterého si vybrala Kalkata.

Tedy tým, který je provázaný s úřadujícím španělským šampionem Atléticem Madrid. Podaný tam bude mít španělské spoluhráče v čele s bývalou oporou Liverpoolu Luisem Garcíou.

Draft českých hráčů do indické fotbalové Superligy:

1. kolo: Miroslav Slepička (Goa),

2. kolo: Jan Šeda (Goa), Jan Štohanzl (Bombaj),

4. kolo: Pavel Čmovš (Bombaj),

5. kolo: Marek Čech (Dillí Dynamos)

6. kolo: Pavel Eliáš (Dillí Dynamos), Tomáš Josl (North East United), Jakub Podaný (Kalkata).

 

Právě se děje

před 26 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy