Ghanská ostuda. Muntari a Boateng jedou po rvačkách domů

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 6. 2014 13:54
Z kádru Ghany před dnešním zápasem fotbalového mistrovství světa byli vyloučeni záložníci Kevin-Prince Boateng a Sulley Muntari.
Sulley Muntari v souboji s Němcem Götzem na světovém mistrovství.
Sulley Muntari v souboji s Němcem Götzem na světovém mistrovství. | Foto: Reuters

Brasília - Z kádru Ghany před dnešním zápasem fotbalového mistrovství světa byli vyloučeni záložníci Kevin-Prince Boateng a Sulley Muntari.

Ghanská federace odůvodnila Boetangův vyhazov vulgárními urážkami na adresu trenéra, Muntari zase fyzicky napadl člena svazu.

Boateng, jenž hraje bundesligu za Schalke, se v listu Bild bránil, že obětí byl on. Na tréninku se prý právě s Muntarim z legrace hádali a kouč Kwesi Appiah poslal Boatenga do šatny. "Po tréninku jsem za ním šel a ptal se ho, co proti mně má. Začal na mě ječet. On urazil mě," uvedl Boateng. Na šampionátu si zahrál v obou zápasech, proti Německu dokonce i proti bratrovi Jeromemu.

Také Muntari z AC Milán je stálým členem základní sestavy, ale dnes by kvůli kartám nemohl nastoupit. V úterý se podle svazu dopustil "nevyprovokovaného fyzického ataku na člena výkonného výboru a člena vedení reprezentace Mosese Armaha".

"Černé hvězdy" mají šanci postoupit do osmifinále, proti Portugalsku nastoupí v 18:00 SELČ.

Už ve středu Ghana na poslední chvíli zažehnala další spor. Africký tým kvůli nevyplaceným prémiím za účast na MS odmítl opustit základnu v Maceiu a přesunout se do metropole Brasílie. Až po zásahu prezidenta země odletělo z Akkry do Brazílie za hráči letadlo s miliony dolarů.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy