Ghana odvrátila senzaci. Zdolala Burkinu Faso a jde dál

Sport Sport, Red Spo
19. 1. 2010 19:01
Burkina Faso - Ghana 0:1
Foto: Reuters

Luanda - K velkému překvapení nakonec na Africkém poháru nedošlo. Fotbalisté Ghany odvrátili v úterý hrozbu vypadnutí a porazili v posledním zápase skupiny B Burkinu Faso 1:0.

Jedinou branku si připsal po půl hodině hry přesně hlavičkující Ayew, jenž ještě v loňském roce vybojoval s Ghanou titul mistrů světa do 20 let.

Burkina Faso bojovala do posledních chvil, neboť ji k postupu stačila i remíza, nicméně její útočnou aktivitu ve druhém poločase výrazně otupilo vyloučení Talla.

Oslabený outsider pak byl nejblíže vyrovnání v nastaveném čase, ale střela Dagana z přímého kopu nakonec letěla jen nad bránu gólmana Kingsona.

Ze skupiny B (v němž se po odstoupení Toga sehrály nakonec jen tři zápasy) pak postoupilo i Pobřeží Slonoviny.

Výsledek:

Burkina Faso - Ghana 0:1 (0:1)
Branka
: 30. Ayew

 

Právě se děje

před 15 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy