Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak

Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak
V Číně už několik českých fotbalistů působilo, namátkou Václav Němeček či Jan Rezek. Ale současnou vlnu čínského pobláznění fotbalem, spojenou s úžasnými finančními částkami, zachytil až nyní Bořek Dočkal.
Napoprvé ještě Sparta odolala, napodruhé při zvýšení čínské nabídky už nikoli: 8,5 milionu eur, tedy zhruba 230 milionů korun, je suma, jíž se reálně nedalo odolat. Bořek Dočkal s čínským klubem Henan Jianye (v precizní české transkripci Che-nan Ťien-jie) podepsal tříletou smlouvu a v každém roce by měl vydělat přinejmenším 80 milionů korun.
Blízko angažmá v čínské lize, byť v tamní druhé nejvyšší soutěži, byl i brněnský útočník Michal Škoda (na snímku). Nakonec to nevyšlo, stejně jako před rokem jeho bratru Milanovi. Tomu ale Slavia přispěchala Slavia s tak lukrativní finanční útěchou, že se už kvůli setrvání v Praze rozhodně nesouží.
Slávisté, které platí čínský majitel, skupina CEFC, vydělávají na české poměry hodně. Ale to, co se děje přímo v Číně, je úplně jiný kosmos. Čínské kluby vydaly letos v zimě na posily 390 milionů eur v nejvyšší soutěži a 46 v jejich druhé lize. Pro srovnání anglické kluby utratily letos v zimě jen 259 milionů eur. Naopak z Číny do Anglie, konkrétně do Chelsea putovala suma 60 milionů eur za Brazilce Oscara.
Foto: Twitter: Henan Jianye
Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 3. 2017 10:06
Představme si slavná fotbalová jména, jež v nové sezoně nabídne čínská Super League, která eurem či dolarem nešetří. Kdo nastoupí za jednotlivé týmy?
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 7 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy