Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak

Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak
V Číně už několik českých fotbalistů působilo, namátkou Václav Němeček či Jan Rezek. Ale současnou vlnu čínského pobláznění fotbalem, spojenou s úžasnými finančními částkami, zachytil až nyní Bořek Dočkal.
Napoprvé ještě Sparta odolala, napodruhé při zvýšení čínské nabídky už nikoli: 8,5 milionu eur, tedy zhruba 230 milionů korun, je suma, jíž se reálně nedalo odolat. Bořek Dočkal s čínským klubem Henan Jianye (v precizní české transkripci Che-nan Ťien-jie) podepsal tříletou smlouvu a v každém roce by měl vydělat přinejmenším 80 milionů korun.
Blízko angažmá v čínské lize, byť v tamní druhé nejvyšší soutěži, byl i brněnský útočník Michal Škoda (na snímku). Nakonec to nevyšlo, stejně jako před rokem jeho bratru Milanovi. Tomu ale Slavia přispěchala Slavia s tak lukrativní finanční útěchou, že se už kvůli setrvání v Praze rozhodně nesouží.
Slávisté, které platí čínský majitel, skupina CEFC, vydělávají na české poměry hodně. Ale to, co se děje přímo v Číně, je úplně jiný kosmos. Čínské kluby vydaly letos v zimě na posily 390 milionů eur v nejvyšší soutěži a 46 v jejich druhé lize. Pro srovnání anglické kluby utratily letos v zimě jen 259 milionů eur. Naopak z Číny do Anglie, konkrétně do Chelsea putovala suma 60 milionů eur za Brazilce Oscara.
Foto: Twitter: Henan Jianye
Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 3. 2017 10:06
Představme si slavná fotbalová jména, jež v nové sezoně nabídne čínská Super League, která eurem či dolarem nešetří. Kdo nastoupí za jednotlivé týmy?
 

Právě se děje

před 27 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 1 hodinou

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy