Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak

Galaxie hvězd, jež Dočkal v Asii potká aneb Všechna slavná jména, jež zlákal mocný čínský drak
V Číně už několik českých fotbalistů působilo, namátkou Václav Němeček či Jan Rezek. Ale současnou vlnu čínského pobláznění fotbalem, spojenou s úžasnými finančními částkami, zachytil až nyní Bořek Dočkal.
Napoprvé ještě Sparta odolala, napodruhé při zvýšení čínské nabídky už nikoli: 8,5 milionu eur, tedy zhruba 230 milionů korun, je suma, jíž se reálně nedalo odolat. Bořek Dočkal s čínským klubem Henan Jianye (v precizní české transkripci Che-nan Ťien-jie) podepsal tříletou smlouvu a v každém roce by měl vydělat přinejmenším 80 milionů korun.
Blízko angažmá v čínské lize, byť v tamní druhé nejvyšší soutěži, byl i brněnský útočník Michal Škoda (na snímku). Nakonec to nevyšlo, stejně jako před rokem jeho bratru Milanovi. Tomu ale Slavia přispěchala Slavia s tak lukrativní finanční útěchou, že se už kvůli setrvání v Praze rozhodně nesouží.
Slávisté, které platí čínský majitel, skupina CEFC, vydělávají na české poměry hodně. Ale to, co se děje přímo v Číně, je úplně jiný kosmos. Čínské kluby vydaly letos v zimě na posily 390 milionů eur v nejvyšší soutěži a 46 v jejich druhé lize. Pro srovnání anglické kluby utratily letos v zimě jen 259 milionů eur. Naopak z Číny do Anglie, konkrétně do Chelsea putovala suma 60 milionů eur za Brazilce Oscara.
Foto: Twitter: Henan Jianye
Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 3. 2017 10:06
Představme si slavná fotbalová jména, jež v nové sezoně nabídne čínská Super League, která eurem či dolarem nešetří. Kdo nastoupí za jednotlivé týmy?
 

Právě se děje

před 58 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy