Galácticos na prodej. Pospíšil ani Greguš ale do Slavie nejdou, o Teclovi se nadále jedná

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 12. 2015 17:30
Na trase Jablonec-Slavia už se vyjednává jen o jednom možném přestupu z původních tří možností. Nadále se řeší otázka Stanislava Tecla, v případě Martina Pospíšila a Jána Greguše se kluby nedohodly
Zkusí Stanislav Tecl po Plzni a Jablonci znovu rozsvítit svou kariéru ve Slavii?
Zkusí Stanislav Tecl po Plzni a Jablonci znovu rozsvítit svou kariéru ve Slavii? | Foto: Milan Kammermayer

Praha - O trojlístku hráčů debatoval Jablonec s pražskou Slavií. Dvě jména už z něj odpadla, jedno jméno na jednacím stole zůstává.

A to jméno zní Stanislav Tecl. "Tam rozhovory nadále pokračují. V případě hráčů Martina Pospíšila a Jána Greguše byly ukončeny, tam jsme se já a Miroslav Pelta, jakožto šéf Jablonce, se Slavií nedohodli," říká Pavel Paska, šéf hráčské agentury ISM.

Pod Ještědem panovala s podzimními výsledky velká nervozita a dochází k restrukturalizaci kádru. "Éra Galácticos skončila," připustil Pelta, že půjde cestou levnějšího provozu. Dosavadní smlouvy ale hráčům rušit nemůže, tak je nabízí k prodeji. A o Slavii je známo, že chce kádr v zimě naopak posilovat.

Polák myslí na návrat do Brna

JIhlavský odchovanec Stanislav Tecl už ve Slavii ve 20 letech kratičce působil. Na kontě má (kdysi?) střelecky výtečně disponovaný rychlonohý fotbalista i dva mezistátní starty za reprezentační "áčko", ale ani angažmá v Plzni, ani to v Jablonci se nevyvinulo zcela podle jeho představ, takže pozvánky do národního týmu chodit přestaly. Možná jen dočasně.

Pavel Paska ovšem chystá i další zajímavý přesun. "V něděli budeme mít v Norimberku společnou schůzku s Janem Polákem a majitelem brněnského klubu panem Bartoňkem," naznačil Paska, že se patrně blíží návrat účastníka fotbalového MS 2006 zpátky na rodnou moravskou půdu.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 2 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy