Futsal má prohnilé vedení, tvrdí Litoměřice. Na protest odstoupily z první ligy

ČTK ČTK
19. 10. 2018 16:24
Šéf klubu odmítl, že za koncem v lize stojí ekonomické důvody, svaz s ním zahájil etické řízení.
futsalisté Litoměřicka
futsalisté Litoměřicka | Foto: gardenline-futsal.cz

Litoměřice - Futsalový klub Gardenline Litoměřice po čtvrtém kole nové sezony odstoupil z první ligy. Podle prohlášení na svém webu tím chce upozornit na špatné fungování futsalového svazu. Ten zahájil se severočeským klubem a jeho majitelem Milošem Náprstkem řízení.

"Naše rozhodnutí má demonstrativní charakter, jak poukázat na nefunkční, amatérské a prohnilé vedení svazu futsalu v čele s předsedou Otakarem Mestekem," uvedl za litoměřický klub Náprstek, který také odmítl, že za koncem v lize stojí ekonomické důvody.

"Komise futsalu FAČR se ostře ohrazuje proti formulaci o prohnilém vedení Svazu futsalu ČR v čele s předsedou - právě tato část je důvodem pro zahájení etického řízení," řekl Mestek v prohlášení pro média a připomněl, že Gardenline už byl v minulosti finančně potrestán za hanobení svazového vedení.

Litoměřický klub za poslední kapku pro odstoupení označil udělení třízápasového trestu hráči Fabriciovi, který za nakopnutí soupeře v zápase v Uherském Hradišti dostal žlutou kartu. Náprstkovi vadilo, že disciplinární komise rozhodla o trestu až téměř po měsíci a mezitím Fabricio mohl dvě utkání odehrát.

"Jednalo se o využití nepříliš často využívaného modelu v disciplinárním řádu a sportovním řádu, kdy disciplinární komise sama zjistí závažný prohřešek a může až rok zpětně trestat. Nehraje roli, kolik utkání mezitím hráč odehraje," vysvětlil Mestek.

"V tomto kontextu je reakce klubu - odstoupení ze soutěže za stop pro hráče na tři soutěžní utkání - pro Komisi futsalu FAČR naprosto neadekvátní," dodal.

Litoměřický celek, který v nejvyšší futsalové soutěži začal třetí sezonu, už se domluvil s hráči na ukončení smluv a dovolil jim zadarmo odejít do jiných týmů.

Nejvyšší futsalová soutěž tak v aktuálním ročníku bude pokračovat s jedenácti celky. Výsledy Litoměřic budou anulovány a jejich další utkání zrušena. Mužstva, která měla s Gardenline hrát, budou mít v daném kole volno.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pravomoci prezidenta se zřejmě nezmění. Nemáme k tomu mandát, tvrdí poslanci

Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na středečním jednání ústavních komisí sněmovny a Senátu postavili zástupci ANO a SPD, které svými hlasy mohou ústavní změny ve Sněmovně zablokovat. Většinu možných úprav kompetencí hlavy státu odmítla i KSČM.

"Nemáme mandát k otevření této otázky," uvedla za ANO její poslankyně Helena Válková. Debatu komisí o možných změnách ústavních pravomocí prezidenta před svým předčasným odchodem označila za "zajímavou akademickou diskusi, které se ráda zúčastní, až bude mít čas". "Nevnímáme to jako zásadní nebo akutní problém," dodal poslanec ANO Milan Feranec.

Změnu prezidentských pravomocí odmítl také předseda SPD Tomio Okamura, který s ohledem na nemožnost je prosadit jednání komisí také předčasně opustil.

Předseda KSČM Vojtěch Filip byl ochoten podpořit odvolání přímo voleného prezidenta v referendu. Ochoten byl i k tomu, aby Sněmovna schvalovala kandidáty na ministry před jejich jmenováním tak, jako to činí Evropský parlament u adeptů na eurokomisaře. Bylo by to přijatelné i pro předsedkyni sněmovní komise Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Další zprávy