reklama
 
 

Futsal má prohnilé vedení, tvrdí Litoměřice. Na protest odstoupily z první ligy

19. 10. 2018 16:24
Šéf klubu odmítl, že za koncem v lize stojí ekonomické důvody, svaz s ním zahájil etické řízení.

Litoměřice - Futsalový klub Gardenline Litoměřice po čtvrtém kole nové sezony odstoupil z první ligy. Podle prohlášení na svém webu tím chce upozornit na špatné fungování futsalového svazu. Ten zahájil se severočeským klubem a jeho majitelem Milošem Náprstkem řízení.

"Naše rozhodnutí má demonstrativní charakter, jak poukázat na nefunkční, amatérské a prohnilé vedení svazu futsalu v čele s předsedou Otakarem Mestekem," uvedl za litoměřický klub Náprstek, který také odmítl, že za koncem v lize stojí ekonomické důvody.

"Komise futsalu FAČR se ostře ohrazuje proti formulaci o prohnilém vedení Svazu futsalu ČR v čele s předsedou - právě tato část je důvodem pro zahájení etického řízení," řekl Mestek v prohlášení pro média a připomněl, že Gardenline už byl v minulosti finančně potrestán za hanobení svazového vedení.

Litoměřický klub za poslední kapku pro odstoupení označil udělení třízápasového trestu hráči Fabriciovi, který za nakopnutí soupeře v zápase v Uherském Hradišti dostal žlutou kartu. Náprstkovi vadilo, že disciplinární komise rozhodla o trestu až téměř po měsíci a mezitím Fabricio mohl dvě utkání odehrát.

"Jednalo se o využití nepříliš často využívaného modelu v disciplinárním řádu a sportovním řádu, kdy disciplinární komise sama zjistí závažný prohřešek a může až rok zpětně trestat. Nehraje roli, kolik utkání mezitím hráč odehraje," vysvětlil Mestek.

"V tomto kontextu je reakce klubu - odstoupení ze soutěže za stop pro hráče na tři soutěžní utkání - pro Komisi futsalu FAČR naprosto neadekvátní," dodal.

Litoměřický celek, který v nejvyšší futsalové soutěži začal třetí sezonu, už se domluvil s hráči na ukončení smluv a dovolil jim zadarmo odejít do jiných týmů.

Nejvyšší futsalová soutěž tak v aktuálním ročníku bude pokračovat s jedenácti celky. Výsledy Litoměřic budou anulovány a jejich další utkání zrušena. Mužstva, která měla s Gardenline hrát, budou mít v daném kole volno.

autor: ČTK | 19. 10. 2018 16:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama