Šampionát smrti? Brazilci se bouřili proti MS ve fotbale

Prohlédněte si fotografie z nočních protestů a následných výtržností, kterými tisíce Brazilců protestovaly proti nákladnému fotbalovému šampionátu, během jehož přípravy zemřelo už osm dělníků.
... které se v Sao Paulu a Rio de Janeiru proměnily v násilnosti a pouliční bitky s policií.
Oběti neštěstí na stavbách fotbalových stadionů připomněl symbolický smuteční věnec s fotografiemi mrtvých dělníků.
Tisíce lidí kráčely ulicemi brazilských měst s transparenty kritizující astronomické náklady na pořádání světového šampionátu.
Obyvatelé Sao Paula by investované miliardy raději viděli v bídném školství a zdravotnictví než v okázalém fotbalovém turnaji.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
16. 5. 2014 11:41
Prohlédněte si fotografie z nočních protestů a následných výtržností, kterými tisíce Brazilců protestovaly proti nákladnému fotbalovému šampionátu, během jehož přípravy zemřelo už osm dělníků.

Vše o světovém šampionátu fotbalistů v Brazílii čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy