FOTO Hašek oslavil padesátiny s Dinem, Šebrlem i Agátou

Na narozeninové akci Ivana Haška v Lipencích u Prahy se v sobotu sešla spousta hvězd českého sportovního nebe.
Velkou narozeninovou párty uspořádal v sobotu na hřišti v Lipencích někdejší fotbalista a současný trenér Ivan Hašek.
Ostatně neslavily se jen jedny narozeniny. Krom Haškových padesátin totiž kulatiny slavili také Jan "Dino" Koller (na snímku), Vladimír Šmicer a režisér Jakub Kohák.
Z přátelského zápasu se tak letos stal miniturnaj čtyř hvězdami nabitích týmů. Posuďte sami...
Například Roman Šebrle, který včera ukončil aktivní kariéru vícebojaře, hrál v týmu Jana Kollera. A dokonce se blýsknul gólem!
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
22. 6. 2013 19:37
Na narozeninové akci Ivana Haška v Lipencích u Prahy se v sobotu sešla spousta hvězd českého sportovního nebe.

Praha - Roman Šebrle, Karel Poborský, Roman Červenka, nebo Ivan Trojan či Martin Dejdar.

Seznam gratulantů, kteří přijeli Ivanu Haškovi blahopřát k padesátým narozeninám, byl skutečně hvězdný.

A protože své narozeniny přijeli současně oslavit i Jan Koller, Vladimír Šmicer a Jakub Kohák, byla z toho akce na celý den.

Její průběh si můžete prohlédnout v této fotogalerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy