Fotbalovou sedmnáctku připravil o přímý postup gól v nastavení

26. 10. 2016 21:07
Česká reprezentační sedmnáctka remizovala se stejně starým výběrem Švýcarska 3:3 a přišla o šanci na přímý postup do závěrečné fáze bojů o šampionát.
Beau Jeu (Krásná hra), míč pro fotbalové Euro 2016 ve Francii
Beau Jeu (Krásná hra), míč pro fotbalové Euro 2016 ve Francii | Foto: Adidas

Esch-sur-Alzette - Čeští fotbalisté do 17 let remizovali v kvalifikaci mistrovství Evropy v Lucembursku 3:3 se Švýcarskem a přišli o šanci na přímý postup do závěrečné fáze bojů o šampionát. Na turnaj v Chorvatsku ale stále můžou projít z tabulky celků na třetích místech.

Čeští mladíci měli zápas velmi dobře rozehraný a po dvou brankách Šilhana vedli už 2:0, ale soupeř dokázal vyrovnat. Vedení výběru trenéra Václava Kotala vrátil v 65. minutě Macháček, ale o postup zajišťující vítězství je ve třetí minutě nastavení připravil Suter.

Český tým tak sice získal čtyři body jako Faerské ostrovy, kvůli prohře ve vzájemném utkání však obsadil až třetí místo. Za prvním Švýcarskem zaostal o tři body.

Kvalifikační skupina ME fotbalistů do 17 let v Lucembursku:

ČR - Švýcarsko 3:3 (2:1)

Branky: 30. a 34. z pen. Šilhan, 65. Macháček - 37. Gonzalez, 63. Burkart, 80.+3 Suter.

Sestava ČR: Nejedlý - Konopásek, Míka, Šíma, Finěk - Hezoucký, Macháček, Leskovjan, Alexandr (68. Nemšovský), Majka (80. Suchochleb) - Šilhan (73. Šplíchal). Trenér: Kotal.

Lucembursko - Faerské ostrovy 2:2 (0:1)

Konečná tabulka:

1. Švýcarsko 3 2 1 0 8:4 7
2. Faerské ostrovy 3 1 1 1 4:5 4
3. ČR 3 1 1 1 5:5 4
4. Lucembursko 3 0 1 2 3:6 1

Do závěrečné fáze postoupilo Švýcarsko a Faerské ostrovy, český tým může postoupit z tabulky celků na třetích místech.

před 5 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

před 30 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 34 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.