Fotbalisté USA porazili Lotyšsko 1:0

ČTK
29. 5. 2006 11:13
East Hartford - Američtí fotbalisté porazili v posledním přípravném utkání před mistrovstvím světa 1:0 Lotyšsko.

Výhru na závěr třítýdenního kempu zajistil v neděli v East Hartfordu svým jubilejním třicátým gólem v reprezentaci Brian McBride.

Fotbalisté USA absolvovali tři zápasy v šesti dnech - v úterý prohráli 0:1 s Marokem, v pátek si spravili náladu vítězstvím nad Venezuelou. Po nedělním utkání dostali hráči od trenéra Bruce Areny třídenní volno, ve čtvrtek odletí do Německa. Tam je 12. června v úvodním utkání základní skupiny čeká Česká republika.

"Myslím, že nás tihle soupeři prověřili dostatečně. Mám radost, že už máme tu přípravu za sebou, a teď se těším na mistrovství světa," uvedl kouč Arena, jenž podle agentury Reuters zřejmě poslal na hřiště devět hráčů, kteří nastoupí v základní sestavě proti Česku.

"Zatím jsme toho ale moc nedokázali. Hlavně aby si kluci nemysleli: 'Super, porazili jsme 1:0 Lotyšsko, takže teď přejedeme Čechy'. To opravdu není totéž," poznamenala brankářská jednička Kasey Keller, jenž se chystá na čtvrtý světový šampionát.

Jediný gól závěrečného přípravného utkání Američanů padl dvě minuty před přestávkou po akci Landona Donovana se Stevem Cherundolem, kterou zakončil McBride hlavičkou z šesti metrů přes dva lotyšské obránce. Zkušený Donovan absolvoval utkání s kapitánskou páskou místo zraněného Claudia Reyny, jenž by měl začít s tréninkem po příletu do Německa.