Fotbalisté Egypta a Senegalu jsou v semifinále mistrovství Afriky

30. 1. 2022 22:24

Fotbalisté Egypta ve čtvrtfinále mistrovství Afriky porazili 2:1 po prodloužení Maroko a v semifinále vítězové rekordních sedmi šampionátů narazí na domácí Kamerun. Senegal zdolal 3:1 Rovníkovou Guineu a o finále si zahraje s Burkinou Faso.

Egypt prohrával od sedmé minuty po penaltě Sufjána Búfala, ale za postupem ho nasměroval hvězdný útočník Muhammad Salah. V 53. minutě vyrovnal a ve 100. minutě připravil rozhodující zásah pro Trézégueta.

Semifinále s pětinásobnými mistry z Kamerunu čeká Egypt ve čtvrtek. Půjde o souboj dvou nejúspěšnějších týmů v historii Afrického poháru národů.

O výhře Senegalu rozhodli v prvním poločase Famara Diedhiou a po přestávce Cheikhou Kouyate a Ismaila Sarr. Za Rovníkovou Guineu, která usilovala o druhý postup do semifinále v historii, z kraje druhé půle srovnal Jannick Buyla. Semifinále s Burkinou Faso čeká úřadující vicemistry ve středu.