Argentinci s přehledem vyhráli skupinu, čtvrtfinále si zajistila i Chile

15. 6. 2016 7:48
Argentina přehrála Bolívii 3:0 a bez ztráty jediného bodu a s pouze jedním inkasovaným gólem ve skupině, postupuje Argentina s přehledem do čtvrtfinále Copy América. Chile si poradila v přímém souboji o čtvrtfinále s Panamou 4:2.
Argentina na Copě válí. Ve skupině neztratila ani bod a inkasovala pouze jednou. | Foto: Reuters

Philadelphia/Seattle - Fotbalisté Chile v přímém souboji o postup do čtvrtfinále Copy América porazili 4:2 Panamu a v prvním kole play off je čeká Mexiko. Tabulku skupiny D vyhrála suverénně Argentina, jež pečetila postup z prvního místa vítězstvím 3:0 nad Bolívií.

Argentina se ve čtvrtfinále výročního šampionátu Severní a Střední i Jižní Ameriky utká s Venezuelou. Další dvojice tvoří pořadatelské Spojené státy s Ekvádorem a Peru s Kolumbií.

Panama šla brzy do vedení

Zápas o postup ve Philadelphii začala přitom lépe Panama, poté co už v 5. minutě překonal Claudia Brava dalekonosnou tečovanou střelou Miguel Camargo. O deset minut později však dorážkou střely Alexise Sáncheze vyrovnal Eduardo Vargas a krátce před poločasem tento útočník Hoffenheimu hlavou otočil skóre.

V druhém poločase pojistil vítězství úřadujících šampionů dvěma góly záložník Arsenalu Sánchez, za Panamu pouze korigoval Abdiel Arroyo. "Tahle výhra byla důležitá pro naše sebevědomí. Jsme úřadující vítězové Copy América, ale dosud jsme tak nehráli," uvedl Vargas.

Messi začal pouze na lavičce

V druhém utkání skupiny D v Seattlu mezi jistým postupujícím Argentinou a vyřazenou Bolívií už prakticky o nic nešlo. Velká pozornost se soustředila na to, zda argentinský kapitán Lionel Messi vyrovná rekord Gabriela Batistuty v počtu reprezentačních gólů, ale na 54. gól útočník Barcelony nedosáhl.

Messi přišel na trávník v druhém poločase, kdy už jeho tým kráčel za pohodlným vítězstvím. O branky se během první půlhodiny postarali Erik Lamela, Ezequiel Lavezzi a Víctor Cuesta. Argentina, jež čeká na první velkou trofej od výhry na Copě v roce 1993, jde dál s plným počtem bodů a skóre 10:1.

Čtvrtfinále jsou na programu 17.,18. a 19. června nad ránem. Všechny zápasy v tuzemsku vysílá kanál Sport 1, stejně jako následné boje o medaile.