Fotbalisté Bosny porazili v generálce na MS 1:0 Mexiko

4. 6. 2014 8:11
Fotbalisté Bosny a Hercegoviny zdolali v generálce na mistrovství světa 1:0 Mexiko.
Bosenký útočník Izet Hajrovič slaví vítězný gól proti Mexiku.
Bosenký útočník Izet Hajrovič slaví vítězný gól proti Mexiku. | Foto: Reuters

New York - Fotbalisté Bosny a Hercegoviny zdolali v generálce na mistrovství světa 1:0 Mexiko, jež se také připravuje na blížící se šampionát v Brazílii. Osmiszápasovou sérii neporazitelnosti Mexika ukončil jediným gólem utkání krátce před přestávkou Izet Hajrovič.

Bosna v prvním poločase v Chicagu před 60 tisíci převážně mexických fanoušků dominovala. Mimořádně aktivní byl útočník Manchesteru City Edin Džeko, jenž vyslal v úvodní desetiminutovce na branku soupeře tři střely. V závěru naopak podržel tým z Balkánu gólman Asmir Begovič, jenž vytáhl parádní zákroky proti hlavičce Francisca Rodrígueze a dalekonosné střele Miguela Ponceho.

Bosňané zahájí svou premiérovou účast na MS v pondělí 16. června duelem s Argentinou, Mexičané ještě tuto sobotu absolvují generálku proti Portugalsku.

Na jiném severoamerickém stadionu, v Chesteru, se Řekové v noci na dnešek rozešlo smírně s Nigérií 0:0