Fotbal: Ghana - Turecko 1:1

ČTK
27. 5. 2006 0:03
Fotbalisté Ghany sehráli zatím nejpovedenější zápas v přípravě na mistrovství světa a díky zlepšení ve druhém poločase remizovali v Bochumi 1:1 s Tureckem. Druhý soupeř českého týmu v základní skupině MS, jenž v Německu prožije premiéru na světovém turnaji, podal podle agentury SID koncentrovaný a disciplinovaný výkon.

Třetí mužstvo z posledního šampionátu Turecko se ujalo vedení díky trefě Nihata ze 17. minuty, v hustém dešti vyrovnal po hodině hry Mathew Amoah, jenž na jaře působil společně s Tomášem Rosickým a Janem Kollerem v Dortmundu.

Ghanští svěřenci Ratomira Dujkoviče za sebou mají soustředění v Rakousku a nepřesvědčivé přípravné duely s tamním regionálním výběrem (0:1) a německým týmem VfB Stuttgart (1:1). V pondělí se "Černé hvězdy", jak se mužstvu přezdívá, utkají v Leicesteru s Jamajkou, generálka s Koreou je na programu 4. června.