18. 2. 2010 10:58
Nor se předvedl v utkání Bayern - Fiorentina
Ovrebo uděluje červenou kartu Massimovi Gobbimu.
Ovrebo uděluje červenou kartu Massimovi Gobbimu. | Foto: Reuters

Mnichov - Jestli někdo rozhodně nepatří ve fotbalové Evropě k oblíbeným rozhodčím, pak je to norský sudí Tom Henning Ovrebo.

Arbitr, který má na svědomí podle mnohých zpackanou odvetu loňského semifinále Ligy mistrů mezi Chelsea a Barcelonou, se v soutěži šampionů ve středu opět "předvedl".

V zápase mezi Bayernem Mnichov a italskou Fiorentinou (2:1), totiž znovu učinil několik kontroverzních rozhodnutí, která mrzela jak domácí, tak hosty.

Nejprve si stěžovali Mnichovští, kterým Ovrebo neuznal na konci první půle vstřelený gól, protože několik sekund předtím po faulu obrany Fiorentiny nenechal domácím výhodu a pískl penaltu.

Tu naštěstí pro Bayern proměnil hlavní střelec bavorského klubu posledních týdnů Arjen Robben.

Po pauze brzy Italové vyrovnali, avšak v 73. minutě jim byl po sporném faulu vyloučen Massimo Gobbi a hosté museli dohrávat o deseti.

Ovreba nemusí především hráči Chelsea, podle nichž je okradl o loňské finále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Zákrok, při kterém Gobbi trefil mírně nadzvednutou rukou Robbena, přitom podle Florentských stačilo potrestat žlutou kartou. Naopak mnohem tvrdší faul Kloseho o chvíli později byl odměněn jen žlutou kartou.

Nejnaštvanější však byli hráči "Fialek" v samotném závěru utkání, kdy právě Miroslav Klose pět minut před koncem skóroval po dorážce střely Oliče.

Podle hráčů florentského klubu i televizních záběrů totiž německý forvard jednoznačně stál několik metrů v ofsajdu. Ovšem podle Ovreba i jeho asistenta k žádnému porušení pravidel nedošlo.

"Dokonce i z lavičky jsem ten ofsajd viděl," prohlásil po utkání rozzlobeně kapitán hostů Ricardo Montolivo. "Je hrozné, že nás takhle oloupili (o remízu)."

"Ještě pořád můžeme postoupit (do semifinále), ale nebýt těch rozhodčích, byli bychom na tom lépe," dodal.

"Až příliš často vídáme rozhodčí, kteří na tuhle úroveň nemají. Někdo by jim měl říct, ať dělají něco jiného," přisadil si prezident Fiorentiny Diego Della Valle.