Ferguson po prohře zuří: Zase nás poškodil rozhodčí

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
26. 10. 2009 11:00
Sudí podle trenéra Manchesteru podlehl atmosféře
Sir Alex Ferguson.
Sir Alex Ferguson. | Foto: Reuters

Manchester - Už je to takový tradiční kolorit. Jakmile fotbalový Manchester United nevyhraje, jeho trenér Alex Ferguson si stěžuje na výkon rozhodčího. 

Jeho nedávné invektivy na adresu sudího Wileyho, který pískal utkání Manchesteru se Sunderlandem (jež skončilo remízou), sice ještě projednává disciplinární komise FA, avšak skotský trenér se tuto neděli znovu nedokázal udržet.

Příčinou vzkypění zkušeného kouče byla prohra jeho týmu v Liverpoolu 0:2, kterou podle Fergusona hodně ovlivnil svými nepřesnými rozhodnutími sudí Andre Marriner.

Čtěte také:

Liverpool zdolal Manchester. West Ham obral Arsenal
Fergusonovi za stížnosti na sudího hrozí trest od FA

Nejdopálenější byl kouč z rozhodnutí týkajících se zákroků soupeřova kapitána Jamieho Carraghera.

Jeho prvním temným momentem v zápase měl být faul na Michaela Carricka uprostřed vápna, po němž dle Fergusona měl následovat pokutový kop. United by tak měli velkou šanci jít v zápase do vedení.

Rozhodčí prý podlehl atmosféře

"Vzal ho přes nohy. Kdyby to bylo mimo pokutové území, byl by to přímý kop a možná i žlutá karta," tvrdí trenér. "Ale bylo to ve vápně a rozhodčí od toho byl jen pět metrů. Špatné rozhodnutí."

Dva nejkontroverznější zákroky se podle Fergusona týkaly Jamieho Carraghera.
Dva nejkontroverznější zákroky se podle Fergusona týkaly Jamieho Carraghera. | Foto: Reuters

Druhým kritickým momentem Carraghera a zároveň i Marrinera v zápase byl dle Fergusona faul v průběhu druhé půle na v nadějné situaci se objevivšího Michaela Owena. Obránce Liverpoolu měl být podle něj odměněn červenou kartou.

"Nejkontroverznější rozhodnutí se týkalo zákroku Carraghera na Owena. Kdyby Carragher, jejich kapitán a nejlepší hráč, byl vyloučen, byl by to jiný zápas. Byli by pod tlakem," míní Ferguson.

"Rozhodčí od toho byl tři nebo čtyři metry, nemůže se vymlouvat, že to neviděl přes obránce. Michael by ho se svojí rychlostí obešel," tvrdí trenér.

Hlavní příčinou selhání sudího Marrinera ovšem podle Fergusona nebyla zaujatost, nýbrž nezkušenost a tlak domácího publika, kterému prý Marriner podlehl.

"V takové atmosféře je to pro rozhodčího těžké. Nevím, jestli měl dostatek zkušeností, ale určitě se z toho poučí," prohlásil Ferguson.

Skotského zkušeného kouče tak po nedělních výrocích může čekat další projednávání před disciplinární komisí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy